Apple Haritalar’a TripAdvisor & Booking.com Otel Yorumları ve Görüntüleri Eklendi

0
747

Son birkaç gün içerisinde Apple Haritalar’a iki yeni kaynaktan ekleme yapıldığı görülüyor. Apple Haritalar’ın tanıtıldığı günden bu yana sadece Yelp’den gelen işletmelerin değerlendirmeleri gözüküyordu ama şimdi TripAdvisor ve Booking.com içeriğinin entegre edildiği görülüyor. Belirtmek isteriz ki ülkemizde ki çoğu işletme de şu anda Booking.com içeriği kullanılıyor.

Bu noktada Apple’ın bu kararını olumlu değerlendirebiliriz. Çünkü Yelp bir TripAdvisor veya Booking.com kadar popüler bir servis değildi ve hal böyle olunca kimi otel için Apple Haritalar üzerinde herhangi bir geniş detay mevcut değildi. Bu noktada kullanıcılar alternatif harita uygulamalarını yöneliyordu.

Yazımızı hazırladığımız bu dakikalarda Apple’ın Haritalar üzerinde yaptığı güncellemeye rağmen halen Apple’ın kendi sitesinde Yelp hala Haritalar üzerindeki veriler için listelenen tek kaynak olarak yerini koruyor. Yakın zamanda bunun güncelleneceğini tahmin ediyoruz.

Bu gelişmenin yanında Apple’ın uzun zamandır özel araçlarla Street View için veriler toplandığını biliyoruz ve bunun için haberimizi yayınlamıştık. Apple ayrıca belirli büyük şehirlerde kullandığı Flyover için 3D görüntüler eklemeye devam ediyor ve daha fazla şehre 3D desteği kazandırmak ek çalışmalar yapıyor.

İLGİLİ HABER:  iMessage Kullanıcıları için Önemli YouTube Güncellemesi Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?