Apple’ın birçok servisi var ve bu servisleri kullanması adına Apple cihaz kullanıcıları sürekli olarak teşvik ediliyor. Bazı servislerde hem başarı elde edildiğini hem de ilginin sürekli olarak arttığını söyleyebiliriz. Fakat her servis için aynı durum geçerli değil. Bu noktada en göze çarpan servis ise Apple Haritalar servisi. Google haritalar ve Yandex haritaların gerisinde kalmayasıyla, Apple’ın yarıştan kopmasına neden olan Apple Haritalar, bu kötü gidişatına dur demek adına yeni bir düzenleme alacak. Düzenleme ise Apple Haritalar sistemini baştan sona değiştiğini görmemiz mümkün olacak.

Apple Haritalar Nasıl Değiştirilecek?

İddiaların bu kadar öne çıkmasının nedeni ise Apple Haritalar uygulamasının baştan sona yeniden yazılacak olması. Buna göre yeni haritalar uygulaması, eskisine göre çok daha başarılı ev çok daha kapsamlı olacak.

Detaylı adres konumlarına kadar vermesi beklenen ve GPS özelliğiyle beraber yeniden tasarlanacak olan Apple Haritalar için sunulacak değişimin daha etkili olması için ise geliştiricilerle anlaşmalar yapıldığından söz ediliyor. Sadece Apple’ın bünyesinde çalışanlardan değil dışarıdan da destek alındığını göreceğiz.

Apple Haritalar

Yeni Apple Haritalar uygulamasında tam olarak nelerin değişeceği konusunda ise net bilgiler ortaya çıkmış değil. Sadece kesin olarak baştan sona tasarlanacak olan Apple Haritalar uygulamanın, köklü değişiklikler sunacağı yorumunu yapabiliyoruz. Değişiklikler konusunda yeni detaylar ortaya çıktıkça sitemizde haberlere yer vermeye devam edeceğiz. Bakalım Apple Haritalar nasıl değişiklikler alacak?

İlginizi Çekebilir:  Yeni iPhone Modelleri için Önemli Değişiklik Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?