Apple Haritalar Neden Çöktü?

Apple Haritalar servisinde sorun devam ediyor. Apple Haritalar servisi neden çöktü? Apple bu konuda bir açıklama yaptı mı? İşte tüm detaylar.

0
103
Apple Haritalar

Apple’ın en önemli servislerden biri olan Apple Haritalar, zaman zaman sorunlarla gündeme gelmeye başladı. En son dün servisin dünya genelinde kullanılamaz hale geldiği, kısacası çöktüğü açıklandı. Kullanıcıların sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlarla ortaya çıkan çökme sorunu, ilk olarak bölgesel bir sorun olarak öne çıksa da kısa süre içerisinde tüm kullanıcılar bu sorundan etkilendi ve Apple Haritalar dünya genelinde erişime kapandı.

Merak edilen kısım ise sevisin neden çöktüğü oldu. Her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılan servisin neden çöktüğü hakkında yapılan bilgilendirmelere geçelim.

Apple Haritalar Sorunu Düzeldi Mi?

Söz konusu sorun sadece iPhone ya da iPad cihazlarında da yaşanmadı. Özellikle CarPlay sisteminde yaşanan çökme sorunu bir hayli konuşuldu ve Apple’ın bir hayli şikayet almasına neden oldu. Apple Watch üzerinden de yaşandığı bilinen sorun için henüz bir neden açıklaması yapılmadı. Gelen şikayetler üzerine Apple’ın konu hakkında yaptığı bir açıklamada var.

Apple Haritalar

Firma tarafından yapılan açıklamada servisin çöktüğü kabul edildi ancak çökme nedeni konusunda bir açıklama yapılmadı. Sadece konu üzerinde çalışmaların devam ettiği konusunda bilgiler paylaşıldı ve büyük bir güncellemenin yayınlanacağı bilgisi verildi. Güncelleme konusunda zaman açıklamasının da yapılmadığını ekleyelim.

Apple Haritalar için yayınlanacak olan güncelleme için Apple’ın kullanıcıları çok uzun süre bekletmeyeceğini düşünüyoruz. Özellikle çökme sorununun önüne geçmek adına firma, bir an önce güncelleme yayınlayacaktır. Bu güncellemenin niteliğinin ne olduğu konusunda güncellemeleri beklememiz gerekecek. Güncellemelerin yayınlanmasıyla beraber sürüm notlarında soruna ilişkin daha detaylı bilgileri elde edebileceğiz.

İLGİLİ HABER:  Apple Haritalar'a TripAdvisor & Booking.com Otel Yorumları ve Görüntüleri Eklendi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?