Apple Haritalar İçin Yeni Düzenlemelere Gidiyor

0
50

Akıllı telefonları için sürekli yeni teknolojiler üzerinde çalışmaya devam eden Apple, tabi ki sadece donanım ürünleri için çalışmalar yapmıyor. Bunun yanında dev marka yazılımların da bir hayli önem veriyor.  Üstelik sadece işletim sistemleri ya da ana yazılımları üzerinde değil bunun dışında Apple uygulamaları içinde sıkı bir çalışma içerisinde. Marka son olarak ise haritalar uygulaması için sıkı bir çalışma yürütüyor. Teknoloji devinin bu alanda yaptığı çalışmanın amacı ise Apple haritalar uygulamasıyla Google haritalar uygulamasını yakalamak ve hatta geçmek.

Apple Haritaları İçin Drone

Markanın bu noktada yapacağı çalışmanın ise ilk olarak bir ekip kurmak olduğu da açıklandı. Doğrudan Apple tarafından yapılan açıklama il beraber Apple’ın sadece haritalar uygulaması için çalışacak yeni bir ekip kuracağı ve bu ekibin tek görevinin de Apple’ın haritalarını geliştirmek olacağı d açıklandı. Apple’ın bunun için kullanacağı sistemin ise Drone cihazlarından yararlanmak olduğunu da belirtelim.

Apple-haritalar

Drone cihazları sayesinde Apple haritaları sürekli olarak güncelleyecek. Sürekli olarak Drone görüntüleri ile güncellenecek olan haritaların bu sayede anlık güncellemeler alacağı da belirtiliyor. Sürekli olarak güncellenmesi ve daha geniş bir harita alanı sunacağı belirtilen Apple’ın ekstra yenilikleri de olacak.

Birçok Yeni Özellik Geliyor

Öncelikle haritalar özelliğine Drone sistemler sayesinde detaylandırma geleceği belirtiliyor. Ekstra olarak adres tarifi gibi birçok özelliği de kullanıcılara sunacak olan Apple’ın mekan içlerini gösterme gibi özellikleri de kullanıcılara sunacağı belirtiliyor. Haritalar özelliğini oldukça detaylandıracak olan yeni Drone sisteminin tam olarak kullanıma ne zaman geçeceği konusunda Apple tarafından bir açıklama yok. Fakat markanın ilk açıklamalarına bakacak olursak Apple’ın haritalar uygulaması için oluşturacağı ekibin biraz zaman alacağı kesin. Atılan tüm bu adımlar sonrasında Apple’ın haritalar özelliğinin Google haritalar uygulamasının üzerine çıkıp çıkamayacağı da merak konusu oldu. Apple’ın bu alanda bir hayli geride olduğunu düşünürsek yeni sisteme rağmen markanın işi oldukça zor diyebiliriz.

İLGİLİ HABER:  iPhone SE 2020 Satış Rakamları Açıklandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?