Güncelleme konusunda en hızlı firmalardan biri olarak bilinen Apple, genelde ana işletim sistemi yazılım güncellemeleri ile gündeme geliyor. Apple’ın uygulama temelli olarak çok fazla güncelleme yayınladığını görmüyoruz. Fakat buna rağmen bazı önemli güncellemelerde gelmiyor değil. Son olarak teknoloji devinin Apple Haritalar sisteminde güncellemeler yayınlaması da bunun bir kanıtı oldu. Google’ın Maps için güncellemeler yayınlaması ve iPhone X uyumu konusunda da önemli bir çalışma yapmasının hemen arından rakibine cevap vermek isteyen Apple, elini çabuk tuttu ve Apple Haritalar uygulamasını güncelledi. Yeni güncelleme ise Apple Haritalar yeteneklerini bir hayli arttırmayı başardı. Hemen yeni güncellemenin detaylarından söz edelim.

Apple Haritalar İçin Havaalanı Güncellemesi

Yeni özellik doğrudan havaalanları için yapıldı. Söz konusu güncelleme sonrasında Apple Haritalar bu alanlarda krokiler göstermeye başladı. Aslında havaalanlarının içerisinde de yer alan nerede ne var krokilerinin hemen hemen aynısı olan yeni kroki sistemiyle beraber Apple, havaalanı içerisinde de adres sistemini devreye sokmuş oldu. Özellikle büyük havaalanlarının konum karmaşasını ortadan kaldıracak olan yeni adımın şu an için testlerle devam ettiğini de belirtelim.

Apple Haritalar

Apple ilk olarak Amerika’da geçerli olmak üzere bu sistemi kullanmaya başladı. Ancak sistemin Avrupa ülkeleri içinde kullanıma alınacağı ve harita desteğinin bir hayli arttırılacağı da gelen iddialar arasında. Bunun için Apple’ın ilk kullanımlardan alacağı tepkinin oldukça önemli olduğu belirtiliyor. Uygulama yetkililerinin güncelleme tepkilerinden memnun olması durumunda güncellemelerin tüm bölgeler için hayata geçirileceği düşünülüyor.

Apple Haritalar için yayınlanan bu güncellemeyle beraber sisteme bir takım yeni düzenlemeler geldiğini de ekleyelim. Özellikle adres tariflerinde yaşanan sorunların önüne geçilmiş olması sevindirici bir haber olarak görülebilir. Anlık konum kayıpları gibi sıkıntılar içinde genel bir performans iyileştirmesi söz konusu. Yeni havaalanı kroki özelliğini kullanmak için bölge sınırlaması olduğunu da hatırlatalım.

İLGİLİ HABER:  Apple Güneydoğu Asya Yatırımlarını Arttırmakta Kararlı

İlginizi Çekebilir: Logic Pro X Beklenen Güncellemeyi Aldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?