Apple Haritalar için Beğeni Toplayacak Yenilik

0
61

Google Haritalar uygulaması, bu alanda en başarılı uygulama olarak biliniyor. Her ne kadar Google bu alanda daha tecrübeli ve daha önde gibi gözükse de teknoloji devinin büyük bir rakibi olduğunu da söylemek gerek. Google’ın bu alanda en büyük rakiplerinden birisi de Apple Haritalar uygulaması.

Yapılan son iyileştirmelerle beraber de Apple Haritalar’ın da çok daha etkileyici bir hale geldiğini söylemek gerekiyor. Peki, Apple Haritalar nasıl bir güncelleme aldı? Yeni güncelleme sonrasında ne gibi özellikler değişiklik gösterdi?

Apple Haritalar Bisiklet Kiralama Noktalarını Gösterecek

Yayınlanan yeni güncellemeyle beraber Ito World ayrıcalıkları kullanıcılara sunulmaya başlandı. Ito World ile yapılan anlaşma sonrasında navigasyon sistemini de uygulamaya dahil eden marka, araç kiralama noktalarına kadar birçok yeni özelliği uygulamaya ekledi.

Apple Haritalar, bisiklet kiralama

Bu özellikler arasında en çok dikkat çeken kısım ise bisiklet kiralama kısmı. 36 farklı ülkede ve 175 farklı şehir içinde destek veren sistemin, ülkemizde de kullanıma açıldığını gördük. Bu şekilde Apple Haritalar üzerinden bisiklet kiralama noktalarını görmek mümkün olacak.

Hangi Şehirler Geçerli?

Şu an için servisin desteklediği merkezler oldukça sınırlı. Elde edilen bilgilere göre sadece Konya içerisinde Karbis bisiklet kiralama noktalarının ve Nextbike bisiklet kiralama noktalarının desteklendiği belirtiliyor. Henüz İstanbul ve diğer iller için destek gelip gelmeyeceği konusunda bilgiler yok. Fakat bu bile güzel bir gelişme olarak gösterilebilir.

Önceki Haber: Mac Kullanıcıları Dikkat! Cihazınız Kripto Madencilikte Kullanılıyor Olabilir

İLGİLİ HABER:  Apple Gelirlerinde Düşüş Mü Yaşıyor?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?