Apple Harita Doğruluğunu Arttırmak için GPS Şirketi Coherent Navigasyon’u Satın Aldı

0
591

Apple yakın zamanda Harita ekibine yardımcı olmak için çeşitli satın alımlar gerçekleştirmişti. Şimdi ise San Francisco’da kurulan GPS şirketi Coherent Navigasyon’u satın aldı. Şirket Stanford ve Cornell gelen mühendisler tarafından 2008 yılında kurulmuş. Apple’ın Coherent Navigasyon satın alımı henüz resmi olarak onaylanmamış olsada kanıt olarak birkaç sebep mevcut.

Coherent Navigasyon’un CEO’su Paul Lego ve kurucu ortakları William Bencze ve Brett Ledvina yakın zamanda LinkedIn profillerini güncelleyerek Apple’da çalıştıklarına dair iş bilgisi oluşturdular. Coherent Navigasyon’un kendi şirket internet sitesi ise son zamanlarda çevrimdışı yani ulaşılamıyor. 30 Nisan günü ise alan adları ise Apple’ın kendi sunucularına yönlendirilmiş.

Coherent Navigasyon ekibinin Apple’da tam olarak ne üzerinde çalışacaklar ise belirsiz. Ancak Apple daha doğru GPS hassasiyeti ve doğruluğu sunmak için High Integregrity GPS sistemi üzerinde çalışıyordu ve yeni ekibin de bu konu üzerinde yoğunlaşacakları tahmin ediliyor.

Apple gibi Google’da Haritalar hizmeti için Topsy Labs Inc. ve Spotsetter gibi bir dizi şirketi 2012 yılında satın aldı. Apple ayrıca Nokia’nın HERE Maps’in potansiyel satın alabilecek firmalar arasında yer alıyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Araçlarında Nasıl Bir Yol İzleneceği Belli Oldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?