Apple Hangi Ürünlerinin Satışlarına Son Verdi?

0
466
eski iPhone modelleri

Apple’ın yeni akıllı telefonlarından sonra, çok önemli değişikliklere adım attığı görüldü. Yeni zamlar, kutu içeriğinin değişmesi, servis ücretlerinin değişmesi ve daha fazlası. Tüm bunlar bir yana, ürün envanterlerinde de çok büyük değişiklikler yapıldığı açıklandı. iPhone Xs modellerinin tanıtımının hemen ardından, bazı eski iPhone modelleri satıştan kaldırıldı. Bunun yanında akıllı saat modellerinde de bir düzenleme yapıldı. Peki, Apple hangi ürünlerini satıştan kaldırdı? Açıklanan bilgiler neler?

Eski iPhone Modellerine Veda Ettik

Yeni modellerin envantere girmesinin hemen arkasından, eski iPhone modellerinin satışına son verildi. Satışına son verilen iPhone modelleri şöyle;

  • iPhone SE
  • iPhone 6s
  • iPhone 6s Plus
  • iPhone X

eski iPhone modelleri

3 modelin eskimesinden dolayı, iPhone X modelinin ise 2.neslinin tanıtılmasından dolayı 4 modelde de son verildi. Stoklar bitene kadar diğer sitelerde bu modelleri bulmanız mümkün. Fakat stoklar son bulduktan sonra, alınabilecek en eski model iPhone 7 serisi olacak.

Apple Watch 1 için Yolun Sonu

Diğer bir ürün ise Apple Watch 1 akıllı saat modelleri oldu. Aslında Apple Watch 3 tanıtıldığı zaman, seri 2 son bulmuş ancak seri 1 satışı devam etmişti. Bu sürpriz bir gelişme olarak değerlendirilmişti. Fakat şimdi 1.nesil akıllı saat modelleri de satıştan kalkmış oldu. Diğer bir model ise Apple Watch Ceramic Edition modeli oldu. Yine bu seri, satıştan kalktı.

Apple Watch

Yeni ürünler için yapılan değişiklikler bu şekilde. Bu değişikliklerin yanında, zamlardan da söz etmiştik. Mevcut tüm modellere zam geldiğini bir kez daha hatırlatalım. Muhtemelen Apple için bundan sonraki aşamada yeni bir dönem başlamış olacak. Her an yeni kararlar ve sürprizlerde görebiliriz.

İLGİLİ HABER:  iPhone İçin Kablosuz Şarj Maliyetli Olabilir!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?