Apple Hacklendi İddiaları Gerçek Mi?

0
36
apple hacklendi
apple hacklendi iddaları gerçek mi

Apple’ın özellikle mobil alanda kullandığı sistemler dışa dönük yapısı nedeniyle yazılım alanında en güvenli sistemler olarak değerlendirilen sistemler. iOS işletim sistemi ile başlayan güvenlik furyasını MacOS işletim sistemlerinde de yürüten Apple’ın bu derece yüksek güvenlik sistemleri sunmasına karşın Apple’ın bulut depolama teknolojilerinde ise son dönemde istenmeyen durumlar yaşanmaya başladı.

İlk olarak uzun bir süre önce ünlü isimlerin iCloud hesaplarının kırılması ve özel fotoğraflarının ele geçirilmesi kısa süre önce benzer bir durumun daha yaşanması derken Apple’ın işletim sistemi güvenliğinden çok bulut depolama hizmetlerinin güveliği gündeme gelmeye başladı. Apple yaşanan olaylardan sonra bir açıklama yapmazken şimdilerde ise ortaya atılan bir iddia kafaları iyice karıştırdı.

Bu Kez Türk Hacker Grupları Gündem Oldu

Apple’ın iCloud sisteminin bu kez Türk hacker grupları tarafından kırıldığı iddia edildi. 200 bin kullanıcının hesabına ulaşıldığı iddiası sonrasında bir anda gündem Apple oldu. İCloud hesaplarının ele geçirilmesi durumu olduğu iddiası sonrasında ise yine bir başka iddia ise hacker gruplarının Apple’a belli bir süre vermesi oldu. İddialara göre Türk hacker grup hesapları kırdığını kanıtlamak için videolar çekti. Apple’ın ise bu videoları anında kaldırttığı belirtildi. Ardı ardına gelen iddialarda grubun Apple’dan bir miktar para istediği de ortaya çıktı.

apple hacklendi
iCloud hacklendiapple hacklendi

75 bin dolar ücret istendiği yoksa ele geçirilen hesapların içerisinde yer alan tüm verilerin silineceği konuşuluyor. Ortaya atılan tüm bu iddialardan sonra ise gözler Apple tarafına çevrildi. 200 bin kullanıcının iCloud hesabının ele geçirilmesi iddiası doğruysa Apple çok ciddi bir durum ile karşı karşıya. Bu nedenle markanın bir açıklama yapması bekleniyor.

İddialar doğru mu? Yoksa sadece Apple için oluşturulmuş bir yalan haber mi? Bunu öğrenmek için Apple’ın yapacağı açıklamaları beklememiz gerekecek. Apple tarafından ise konu hakkında net bir açıklama yapılmış değil. Hem iddiaların doğrulanmadığı hem de iddiaların yalanlanmadığı bir durum ile karşı karşıyayız. Apple’ın kısa süre sonra ise konu hakkında bir açıklama yapması ve iddiaları açığa kavuşturması da bekleniyor.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?