Sanal gerçeklik teknolojisi konusunda her zaman için geri planda kalan markalardan biri olan Apple, artırılmış gerçeklik teknolojisini sunmasının ardından bu alana özel bir ürün geliştirmesi yaparak beklenen atılımı gerçekleştirme konusunda ilk atılımı yapmış oldu. Uzunca bir süredir yeni bir gözlük üzerinde çalıştığı belirtilen markanın, Apple Gözlük adında özel bir teknolojiye yer vereceği de yine gelen bilgiler arasında yer almıştı.

Bu alanda ilk donanım ürününü sunması beklenen markanın, yaptığı çalışmalarının ise 2020 yılında ortaya çıkarılacağı konusunda bazı paylaşımlar yapıldığını görmüştük. Markaya yakın olan isimler tarafından gelen bu tarih ise bir kez daha değişecek gibi gözüküyor. Öyle ki gelen bilgilere göre Apple Gözlük bir kez daha erteleme alacak.

 Apple Gözlük Ne Zaman Çıkacak?

Ardı ardına yapılan açıklamalar gösteriyor ki yeni seri akıllı gözlüklerin tanıtılması için daha çok beklememiz gerekecek. 2020 yılına özel olarak tanıtılacağı belirtilen gözlüklerin, yaşanan geliştirme sorunları nedeniyle tam olarak 1 yıl erteleme almasının planlandığı ortaya çıkmış durumda.

Apple Gözlük

Buna göre yeni akıllı gözlük için 1 sene daha fazla beklemek gerekecek. Özellikle gözlüklerin yapay zeka destekli olması adına yapılan iyileştirmelerin zaman aldığı ve Apple’ın bunun için özel bir ekip kurduğu da belirtiliyor.

Yapay zeka destekli bir sisteme geçecek olan akıllı gözlüklerin sanal asistanla da bağlantılı olacağı bilgisi var. Tüm bu beklentileri ve özellikle sanal asistan uyumunun zaman alacağı bu nedenle de 2021 yılında tanıtımın yapılacağı iddiası var. Tanıtım için bu kadar beklenmesi, oldukça iddialı bir gözlük modelinin geleceği beklentilerini de arttırmıyor değil. Bakalım bu alanda markanın ilk donanım ürünü olacak olan Apple Gözlük ne kadar başarılı olacak.

İlginizi Çekebilir: Microsoft Edge Beta iOS Sürümü Güncellendi

İLGİLİ HABER:  Apple Arttırılmış Gerçeklik Alanına Yöneliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?