Apple Global Garanti Değişikliğinde Geri Adım Attı Mı?

0
75

Kısa süre önce Apple yurt dışında getirilen iPhone ve Sım kart destekli olan iPad serileri için ilginç bir karar imza atmıştı. Sadece ülkemizde geçerli olmak üzere alınan karar ile beraber Apple’ın akıllı telefonlarını ya da iPad SIM kartlı LTE modellerini tercih eden kullanıcılara artık global garanti desteğinin sunulmayacağı açıklanmıştı. Yapılan açıklama ile beraber Apple kanadından da bir bilgilendirme yapılmış ve yurt dışında gelen ürünlerde geçerli olan 1 yılık garanti süresinin geçersiz kılındığı belirtilmişti.

Apple Geri Adım Attı

Sadece yeni akıllı telefon serilerinde geçerli olmayacağı açıklanan durumun eski serileri alanlar ve garanti süreleri bitmeyen kullanıcıları da kapsayacağının açıklanması ile beraber Apple kullanıcıları adeta şok olmuştu. Daha önce birçok kez gündeme gelen konu hakkında ise şaşırtıcı bir şekilde Apple Türkiye tarafından bir açıklama görmedik. Fakat Apple Türkiye açıklama yapmasa da Apple resmi kaynaklardan doğrudan tüm bu açıklamaları doğrulamıştı.

Apple Global Garanti

Apple global servis garantisinin tamamen ortadan kalkması ile beraber artık ucuz iPhone serilerinin yurt dışında alınamayacağı da kesinleşmiş oldu. Söz konusu açıklamalardan sonra Apple’a birçok mesaj gönderilmeye başlandı. Büyük bir tepki ile karşılanan olayda ithalatçı garantili ürünlerin de böyle bir durumla karşı karşıya kalacağının ortaya çıkması ile beraber tepkiler daha da yoğunlaştı. Gelen tüm bu tepki mesajlarının hemen sonrasında ise Apple geri adım atma kararı aldı. En azından böyle bir söylenti ortaya çıktı.

Apple Türkiye Hala Açıklama Yapmadı

Olayın başından beri yeterinde açıklama yapmaması ile gündeme gelen Apple Türkiye kanadından bir açıklama olmadığı için hala iddia olarak kalan konuda Apple’ın yeni kararını bir daha gözden geçirdiği ve Global servis kararında geri adım attığı belirtiliyor. Apple’ın ürünlerinde yeniden 1 yıllık global garanti desteğinin kullanılabileceği belirtiliyor. Apple Destek ekiplerine sorulan sorularda da bu yönde olumlu mesajların gelmesi kararın geri adım ile kaldırıldığı gösteriyor. Fakat Apple global garanti sisteminin geri geldiğini onaylamak için yine de yetkililerin açıklamalarını beklemek gerekecek.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?