Apple Glasses ile iPhone Çalışmasını Gösteren Yeni Patent

0
155
Apple Glasses

Apple’ın akıllı gözlüğü tanıtılmış olsa, bu bizi şaşırtmayacak. Çünkü gözlük hakkında o kadar çok bilgi o kadar çok sızıntı var ki şu gün telefon tanıtılsa kimse sürpriz oldu diyemez. Bu şekilde bir akıllı gözlük beklentimiz var ama Apple Glasses tam şu özelliklerde gelecek demek çok mümkün gözükmüyor.

En güzel örnek yeni sızmış olan patent görselleri. Beklentilerin dışına çıkacak daha yeni bir özellik ne olabilir ki derken patent görsellerinde yeni özellikler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Son patent sadece Apple Glasses akıllı gözlüklerini ilgilendirmiyor. Son patent gözlükler ile iPhone akıllı telefonlarını birleştiriyor ve yeni akıllı gözlüğün telefonlar üzerinde nasıl bir etkisi olduğunu ortaya koyuyor.

Gizlenen iPhone Ekranı Sadece Apple Glasses ile Görünebilir

İlk olarak 16 Temmuz tarihinde gözüken patent üzerine teknoloji sitelerinde bir inceleme yapıldı. ABD Patent ve Marka Ofisi internet sitesinden yayınlanan patent görselleri değerlendirildiği zaman, otorite teknoloji kaynaklarından gelen bir yorum var.

Buna göre Apple Glasses, iPhone ekranını gizlemek için kullanılabilecek. Tahminlere göre işleyiş şöyle olacak:

  • iPhone telefonlara bir mod eklenecek ve bu modu çalıştığınız zaman, telefonun ekranında çıplak gözle görüntü gözükmeyecek.
  • Apple Glasses ile iPhone arasında iletişim kurulacak ve gözlüğü taktığınız zaman ekranda ne olduğunu görebileceksiniz.

Apple Glasses

Telefonun ekranı tamamen kişiye ait bir şekilde ayarlanmış olacak. Özellikle toplu taşımada yolculuk yaparken ya da kalabalık ortamlarda telefonunuzu meraklı gözlerden uzak bir şekilde gönül rahatlığı ile kullanmanızı sağlayacak özellik şu an sadece patent aşamasında olan bir teknoloji. Takdir edersiniz ki ortadan akıllı gözlük bile yok.

Yakın zamanda sırlarının ortaya çıkması beklenen Apple Glasses gözlükleri için bu şekilde bir iPhone uyumu sunulması ise iPhone kullanıcıları için gözlüğün kaçınılmaz aksesuarlar arasına katılması demek.

İLGİLİ HABER:  iPhone X ile iPhone 7 Kameraları Arasında Nasıl Bir Fark Var?

iPhone kullanıcıları Apple Watch akıllı saatlere nasıl ilgi gösteriyorsa aynı durum akıllı gözlüklerde de geçerli olacak gibi. Bekleyeceğiz, özellikleri görüp sonrasında gözlüğü tanıyıp öyle yorum yapacağız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?