Apple Glass Patent Görselleri Ortaya Çıktı

0
83

Apple’ın akıllı gözlük adımı üzerinde uzunca bir süredir çalıştığını biliyoruz. WWDC 2017 etkinliğinden hemen sonra Apple’ın ARKit ile artırılmış gerçeklik teknolojisine de giriş yapmış olması bu beklentilerin de artmasına neden oldu. Sanal gerçeklik dışında artırılmış gerçeklik teknolojisinin birleştiği bir teknoloji sunması beklenen markanın, kask tipi bir gözlük sunması bekleniyor. Bunun için marka çok az bilgi verip, gizli çalışmalar yürüttüğü için yeni gözlükler hakkında çok dar bir bilgiye sahibiz. Merakla beklenen gözlükler için markanın atacağı adımlar neler olacak bilinmez ama son olarak Apple Glass için ortaya çıkan patent, tüm bilgileri olmasa da belli bazı bilgileri ortaya çıkarıyor.

Apple Glass Nasıl Bir Teknolojiye Sahip Olacak?

Patent görsellerine bakacak olursak Apple Glass serisi artırılmış gerçekliği kullanıcılara adeta yaşatacak. Kullanıcıların gözlüklerle beraber çevreye baktıklarında, gözlüklerin çevreyi tanıyacağı belirtiliyor. Binalar, adresler ve çevre hakkında gözlükler içerisinde yer alan haritalarda da etiketlemeler yapılabileceği belirtiliyor.

Çok daha detaylı adres tarifi, beraberinde sesli komut bilgileri, görüntü algılama, kişileri tanıma, oyun ve video oynatma gibi ekstra ekstra özellikleri olması beklenen Apple Glass serisinin iPhone akıllı telefonlarıyla da doğrudan bağlantılı olarak çalışması bekleniyor. İddialara bakacak olursak mesela görüntülü aramalarda Apple Glass modellerini kullanarak telefona gerek kalmadan sanki kullanıcı karşınızdaymış gibi görüşme yapabileceksiniz.

Apple Glass

Tüm bunlarla beraber gözlüklerin daha ne gibi özelliklere sahip olacağının 2019 yılında belli olacağı belirtiliyor. Patent görsellerinin paylaşıldığı kaynaklarda da yapılan açıklamalar bu yönde. Markanın 2019 yılında tanıtım yapacağı ve gözlüklerin çıkışının da 2020 yılına kadar sürebileceği iddialar arasında.

Hangi iPhone modeline denk gelir bilinmez ama Apple Glass çıkışına kadar daha bir hayli çok konuşulacak gibi duruyor. Şimdilik sanal gerçeklik teknolojisinin bile ötesine geçebilecek olan gözlüklerin teknolojisinin bir ilk olacağı düşüncesi bile ses getirecek gibi duruyor. Konu hakkında yeni bir bilgi geldiğinde sitemizde eklemeye devam edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  Çinli Firmalar Apple’ı Zorluyor

İlginizi Çekebilir: Bir Dönem Sona Erdi! iPod Nano ve iPod Shuffle Artık Satılmayacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?