Apple Geliştiricileri Bir Kez Daha Uyardı

0
67

iOS 11 yayınlandı ve iPhone, iPad kullanıcıları için işler değişmeye başladı. Yayınlandığı andan beridir sunduğu üst düzey yapı ile öne çıkıyor olsa da hataları hala devam eden iOS 11 işletim sisteminin, genel kullanımları değiştirdiği gibi geliştiriciler içinde birçok noktayı değiştirdiğini gördük. iOS 11 sonrasında yeni bir döneme giren Apple’ın, iOS 11 ile donatılmış olan iPhone X modeli ise tam anlamıyla farklılıklarla gelecek.

Daha önce Apple bu konuda özellikle geliştiricileri uyarmıştı. iPhone X için uygulama geliştirecek ya da uygulamalarını güncelleyecek olan geliştiricileri uyaran Apple, iPhone X ön siparişlerinden sonra geliştiricileri de bir kez daha uyardı. Bu kez teknoloji devi iPhone X simülasyonu hakkında bilgi verdi.

iPhone X İçin Uygulamaları Mutlaka Deneyin

iPhone X akıllı telefonlarında da çalışacak olan uygulamalar geliştirmek isteyen kullanıcıların dikkatli olması gerektiğini belirten Apple, uygulamaların öncelikle test edilmesi gerektiğini açıkladı. iPhone X için uygulama geliştirdikten sonra ya da uygulamanızı iPhone X serisine göre güncelledikten sonra, iPhone X simülasyonu olarak geliştirilen araç üzerinde deneme yapılması isteniyor. Ancak bu şekilde yeni yapı için sorunsuz uygulamalar üretilebileceği iddiası var. Apple tarafından gelen bilgilere ve paylaşımlara bakacak olursak, belirtilen uyarılara dikkat etmeyen geliştiricilerin uygulamaları için Apple tarafından da yaptırımlar uygulanacak.

iPhone X simülasyonu

Marka, App Store uygulamalarına verdiği özeni arttıracağı ve hatalı düzenlenen uygulamalarında sorgusuz kaldırılabileceği belirtiliyor. Apple’ın son dönemde aldığı eleştirilere karşı bu yönde önlemlerini arttırdığı konuşuluyor.

Haliyle iPhone X modeli de pazara yeni girecek bir model olacağı için firmanın eleştiri almamak adına baştan itibaren uygulamaları da düzenli şekilde kontrol edeceği görülüyor. Geliştiriciler için yayınlanan rehberlerin yanı sıra eğitim videolarının gelmesi gibi bir planlama olduğunu da ekleyelim. Markanın bu alanda yaptığı yaptırımların sürekli olarak artırılarak devam etmesi normal olarak karşılanmaya başladı.

İLGİLİ HABER:  iPhone Modellerine Zam Yolda

İlginizi Çekebilir: Google Asistan iOS Desteği Geliştiriliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?