Apple Geliştiriciler için iOS 10 Beta 3’ü yayınladı

3
718

Apple bugün, iPhone, iPad ve iPod Touch için iOS 10 Beta 3’ü yayınladı. Bu yayınlanan versiyonlar şimdilik geliştiriciler için. iOS 10, WWDC 2016’da sunulmuştu.

iOS 10 ile birlikte, Apple Music, Apple News platformlarına yeni özellikler gelmişti. iOS 10 bu sonbaharda herkes için yayınlanmış olacak.

Kullanıcıların İOS 10 Hakkında Merak Ettikleri
Kullanıcıların İOS 10 Hakkında Merak Ettikleri

Eğer zaten iOS 10’u iPhone veya iPad’e kurup test ettiyseniz, Ayarlar kısmından, Yazılın güncelleştirme kısmından OTA güncellemesini bulup, kurabilirsiniz. Eğer kayıtlı geliştirici hesabınız varsa, Apple geliştirici sayfasından beta 3 profilini kurabilirsiniz. Apple bu beta denemesinden birkaç gün sonra Public sürümünü yani herkes için olan sürümünü yayınlayacak.

 

iOS 10 birçok yeni özellikle geliyor. Özellikle Music ve News uygulamalarında büyük değişiklikler var. HomeKit adı verilen, akıllı ev kontrol uygulaması da iOS 10 ile birlikte gelen büyük yeniliklerden. Daha şimdiden birçok donanım üreticisi HomeKit uyumlu cihazlar geliştirmeye başladılar bile. Kilit ekranı yeniden tasarlandı. Ev ekranına ise yeni widgetler geldi.

iOS 10 Beta 2, 5 Temmuzda yayınlanmıştı. Beta 2’de WWDC’de sunulan ilk betaya göre, birçok tweak ve değişiklik barındırıyordu. Beta 3’de ise görsel tweakler gelmeye devam ediyor. iOS 10 kararlı sürümü ise Sonbaharda çıkacak.

 

 

Jailbreak bekleyenlerin iOS 10’u yüklemek için acele etmese iyi olur. Jailbreak bir türlü çıkmadı ama beklemekten başka da çare yok.

İLGİLİ HABER:  iOS 10 Aracımı Nereye Park Ettim Özelliği

3 YORUMLAR

  1. iOS 10 Beta 3 yukledim. Diger tüm betalarda bir sorun ile karşılaşmamıştım. Fakat şu an da telefonum iPhone cihazımın kendi içine yerleşik Mesajlar uygulamasını yani sms gönderdiğim kısmı açmıyor. Ne gelen mesajlara cevap verebiliyorum, ne de mesaj gönderebiliyorum tek yapabildiğim siriye mesaj gönder komutu verip mesaj gönderebilmek. Beta 3′ ün kesinlikle yüklenilmesini tavsiye etmiyorum.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?