Apple bugün yenilenmiş versiyonuyla birlikte geliştirici kullanım rehberi sayfasını yayına aldı. Yeni versiyonu bir önceki haline göre daha komplike duruyor. Sayfanın ilk kısmında uzunca bir giriş ve Apple Watch’ların arayüzleri ile daha fazla interaktivite ve bilgilendirmeler göze çarpıyor.

Yeni web sitesi içerisinde kısa video turu bulunuyor. Videonun içeriğine bakıcak olursak, Apple Watch’ın bileşenleri Force Touch, Digital Crown, uyandırma butonu gibi özelliklerin kısa bir önizlemesini mevcut. Videonun amacı geliştiriciler için Apple Watch’ın içerisinde barındırdığı bileşenlere daha yakından bakma fırsatı sunuyor. Sayfanın bir önceki versiyonu gibi, dizayn kategorisi beş sınıfa ayrılmış durumda; Genel bakış, Uygulama Bileşenleri, Arayüz Elementleri, Özellikler ve Kaynaklar.

Yeni kullanım rehberi içerisinde WatchKit kullanırken bildirimler için oldukça büyük bir tanıtım mevcut. Geçtiğimiz ay, Apple geliştiriciler için limitli bir satış programı yayınlamıştı ve giriş seviyesinde Apple Watch’u geliştiricilere hızlı bir şekilde yollamıştı. Apple tarafından açıklanan istatistiklere göre 3.500’den fazla WatchKit kaynağının mevcut olduğu görülüyor.

İLGİLİ HABER:  Mac İçin Duvar Kağıdı - 2

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?