Apple Geliştirici Programı İçin Beklenen Haber

0
61

Apple’ın geliştirici platformları için yaptığı yatırımlar epey bir dikkat çekmeyi başarıyor. Teknoloji devi bu konuda çok önemli yatırımlara adım atıyor. Her ne kadar Apple’ın servisleri olduğu gibi uygulamaları da pahalı olsa da markanın bu konuda yeni düzenlemeler yaptığını da söylemek gerekiyor. Son dönemde bu şekilde teknoloji devinin geliştiricilere birçok ayrıcalıklar sunduğunu biliyoruz. Bu konuda geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Apple, geliştiricilere ödenen ücretleri belirtmiş ve çok ciddi bir gelir imkanı sunduğunu açıklamıştı. Bunun beraber App Store için açıklanan uygulama satış verileri de bir hayli dikkat çekmişti. Şimdi ise markanın başka bir adım attığı ortaya çıktı.

Apple Geliştirici Programı Artık Ücretsiz Oluyor

Ciddi bir ücret ödeyerek alınan Apple geliştirici programı için radikal bir karara imza atıldığı ortaya çıktı. Firma tarafından yapılan son açıklama sonrasında Apple geliştirici programı için eğitim kurumlarına ve kriterlere uyan geliştiricilere büyük ayrıcalıklar sağlanacağı ortaya çıktı. Aslında bu konuda Apple ciddi anlamda sıkı çalışmalar yürütüyor.

Apple geliştirici programı

Ancak bir türlü diğer geliştirici programlarında olduğu gibi Apple’ın geliştirici programlarının ücretsiz sürümlerini göremedik. Şimdi ise Apple geliştirici programı için açıklanan bu haber beklenen gelişimin gösterildiğini ortaya çıkardı. Eğitim kurumları ve ticari olmayan hesaplar için ücretsiz olarak verilen programların işleyişi hakkında daha detaylı bilgi paylaşımı yapılacak. Bunun dışında ücret ödeyen ve şu an ücretsiz sürüm için kriterlere uyan kullanıcılar geri ödeme alamayacak belirtelim.

İlginizi Çekebilir: iPhone Yavaşlatma Olayı Giderek Büyüyor

İLGİLİ HABER:  Apple AirPods 2 Üzerinde İnanması Güç Özelliklere Çalışıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?