Apple Gelir Rekoru Kırmaya Hazırlanıyor

0
26
iPhone 8

Apple’ın yeni seri akıllı telefonları iPhone 8 modelleri için çalışmalar hızla devam ediyor. Son olarak markanın yeni seri akıllı telefonları için bir dizi önlem aldığı ve yeni seri akıllı telefonların tedarikçilerini hızlandırmak için görüşmeler yaptığını duymuştuk. Markanın bu yönde çalışmalar yapması iPhone 8 modellerinin beklenen tarihe yetiştirilmesi için oldukça önem taşımakta. Fakat tüm bu çalışmalara karşın her geçen gün markanın sır gibi saklamaya çalıştığı telefondan belli başlı detaylarda ortay çıkmaya devam ediyor. Bu haberlerin gündeme gelmesi ve sürekli yeni özelliklerin ortaya çıkması Apple’ın hız tutkusunun oluşturduğu açıktan mı kaynaklanıyor bilinmez ama son olarak telefonları satış rakamları ile ilgili bazı iddialar geldi.

Apple Akıllı Telefonları Çok Pahalı Olacak

Telefonlarda OLED ekran kullanımı yapılacağı ve bu ekranların da çok pahalı olacağı zaten uzun süredir konuşulan konular arasında. Fakat geçtiğimiz günlerde bu duruma yeni yüz tanıma teknolojilerinin ekleneceği ve benzeri ekstra sistemlerin kullanılacağı gibi detaylarda ortaya atılınca telefonların fiyatları konusunda tahminlerde yükselmiş oldu İlk tahminlerde serinin yeni telefonlarının kendi ülkesinde 1000 doların üzerinde satılacağını duymuştuk.

iPhone 8
iPhone 8 satışları

Şimdi ise gelen yeni bilgiler hem bu tahminlerin doğruluğunu kesinleştirmeye başladı hem de yeni bazı beklentiler ortaya çıktı. Yine Apple’a oldukça yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Apple gerçekten telefonlarını oldukça yüksek bir fiyattan satışa çıkaracak ama bu durum satışlara düşüşe neden olmayacak.

Rekor Satış Beklentisi

Apple’a yakın kaynaklar tarafından verilen bilgilere göre bu sene 260 milyon civarında iPhone akıllı telefon satışı yapılması bekleniyor. Yeni gelecek olan 3 modelin 260 milyon adet civarında satılacağı ve en çok satışı yapılacak olan serinin de iPhone 8 olacağı belirtiliyor.

Böyle baktığımızda Apple’ın yeni akıllı telefonlarında hem rekor bir satış fiyatı hem de rekor bir satış rakamının elde edilmesi Apple’ın gelirlerini bir hayli arttıracak. Rekor üstüne rekor kırması beklenen teknoloji devinin ne kadar başarılı olacağı ve bu iddiaların ne kadar doğru olduğu ise telefonların tanıtımı ile netlik kazanacak.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?