Apple Garanti Durumunda Beklenmedik Değişiklik

0
46
Apple garanti şartları değişiyor
Apple garanti durumları

Satış sonrası desteği ile en iyi firmalardan biri olarak bilinen Apple ülkemizde de bu konuda en iyi hizmetlerden birini veren firma olarak biliniyor. Fakat gelen son haberlere göre artık Apple yurt dışından alınmış olan SIM kart destekli iPhone ve iPad cihazlar için garanti desteğini kesecek.

Gelen bilgilere göre Apple’ın garanti şartlarında köklü bir değişiklik yaşanacak. Ülkemizde geçerli olan global garanti durumu artık geçerli sayılmayacak. Böyle bir durum gerçekleştirildiğinde ise artık yurtdışından getirilmiş olan iPhone ve iPad cihazlarına garanti kapsamında servis desteği sunulmayacak. Cihazlar arızalandığında ya da hasarlı ürün alındığında birebir değişimde yapılamayacak.

Tamir Desteği Garanti Kapsamında Verilemeyecek

Bu noktada Apple garanti sisteminde yaşanacak değişikliğin sadece birebir cihaz değişimlerinde yaşanmayacağı bunun dışında değişimin doğrudan tamir sürecinde de yaşanacağı belirtiliyor. Yurt dışından gelen iPhone ve iPad cihazlarının bozulması durumunda resmi servis ile onarım yaptırmanız durumunda garanti şartlarını sağlasa bile tamir masrafını ödemeniz gerekecek.

Apple global garanti değişiyor
Apple garanti durumları

Söz konusu sistemin sadece yurt dışından gelen SIM kart destekli olan iPhone ve iPad ürünleri için geçerli olacağı belirtiliyor. Bunun dışında sistemde dikkat çeken bir başka nokta var. Bu noktada yurt dışına gönderilen cihazlar. Eğer iPhone akıllı telefonunuzu Türkiye’den almışsanız fakat oluşan arıza sonrasında cihaz yurt dışına gönderilmiş ya da yurt dışında gelen ana kart parça değişimi yapılmışsa bu durumda da telefonlara yeniden BTK kaydı yapılması gerekeceği belirtiliyor. Garanti durumunda yaşanan bu değişiklik ile beraber Apple’ın akıllı telefonları için satış sonrası sisteminin de değişeceği belirtiliyor.

Global garanti özelliğinden çıkarılması durumunda ülkemizde iPhone satışlarında değişim olması ise beklenmiyor. Konu hakkında ise net bilgi için Apple Türkiye tarafından yapılacak olan resmi bir açıklama bekleniyor. Hem garanti şartlarında yaşanacak olan değişim hakkına net bilgi hem de sistemin bundan sonra hangi cihazları kapsayacağı konusunda Apple garanti durumları açıklaması yapılması bekleniyor. Sistem hakkında değişimlerde bu şekilde ortaya çıkmış olacak.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?