Apple GaN Temelli Şarj Cihazı ile Gündemde

0
68

Apple, şarj cihazları konusunda radikal kararlar alan ilk firma oldu. Plastik kullanımını azaltmak adına firma, kutulardan şarj cihazlarını çıkarmış ve harici olarak şarj cihaz satışlarına devam edeceklerini açıklamıştı. Fakat bu adıma karşın Apple, şarj cihazı yatırımlarına devam etmekte. Yeni bilgilere göre Apple GaN temelli şarj cihazı geliştiriliyor.

Xiaomi gibi markaların öncesinde sunmuş olduğu yeni tip şarj cihazlarının, Apple kullanıcılarına neler sağlayacağı konusunda da bazı bilgiler paylaşılmış durumda. Hatta üretim ortağı bile şimdiden ortaya çıkmış oldu.

İlginizi Çekebilir: En Çok Kullanılan iPhone Hangisi? – 2020

Apple GaN Temelli Şarj Cihazı Neler Sağlayacak?

GaN yani Galyum Nitrit temelli şarj cihazları, çok daha küçük boyutlarla çok daha yüksek şarj performansı sunulmasını sağlıyor. Aynı şeyi Çinli marka Xiaomi, 55W şarj cihazları için kullanmıştı. Bu sayede şarj cihazının boyutu küçük olsa da işlevi yüksek oluyor.

Tabii ki herhangi bir strateji değişikliği olmazsa bu şarj cihazları için de kutudan çıkış durumu olmayacak. Yine bu şarj cihazlarını da isteyen kullanıcıların harici olarak satın alması gerekecek. Yeni geliştirilecek olan şarj cihazlarının teknik olarak nasıl bir donanım sunacağını ise bilemiyoruz.

Şarj gücü ve hızlı şarj konusunda desteği gibi teknik konuları Apple’ın açıklamalarından sonra öğrenebiliriz gibi duruyor. Yeni şarj cihazlarının üretimi konusuna gelecek olursak, bu konuda bir bilgi var.

Apple GaN temelli şarj cihazı

İddialara göre marka direkt olarak kendi adıyla üretim yapacak ve herhangi bir firma ile aksesuar anlaşması yapılmayacak. Üretim konusunda yapılacak çalışmada ise yine Apple’ın işlemci üretiminde yer alan firma TSMC görev alacak.

Muhtemelen 2021 yılında tanıtılan iPhone akıllı telefonlarında yeni şarj cihazlarını görme şansını elde edeceğiz. Bunun öncesinde Apple GaN temelli şarj cihazı tanıtılırsa biraz sürpriz yapılmış olur.

İLGİLİ HABER:  iOS 11 Resmi Olarak Tanıtıldı. İşte Tüm Yenilikler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?