Apple, Fotoğraflar Uygulaması için Kurslara Başladı

0
66
Apple Fotoğraflar

Apple, kodlama eğitimine ve kendi servislerinin eğitimine bir hayli önem veren bir firma. Markanın eğitimler konusunda sürekli yeni hizmetleri öne çıkıyor. Çocuklara kodlama dersleri vermek bir yana markanın internet siteleri ve kendi video kanalları üzerinden eğitim destekleri verildiğini de biliyoruz. Bu noktada markanın yeni bir hizmeti daha duyuruldu. Bu kez Apple Fotoğraflar uygulaması için yeni bir eğitim programı başlatıldı. Detaylardan söz edelim.

Apple Fotoğraflar Eğitimi Nasıl Alınacak?

Apple’ın kendi servisi olarak sunduğu uygulamanın, nasıl kullanılacağı konusunda çok önemli bilgilere yer verecek olan eğitim programının, ilk olarak Amerika genelinde uygulanacağı açıklandı. Söz konusu eğitim programında kullanıcıların uygulamayı tam anlamıyla öğrenmesi amaç ediniliyor.

İnce ayarların nasıl yapılacağı ve uygulamanın nasıl etkili bir şekilde kullanılabileceği konusunda verilen eğitimi ise Apple çalışanları veriyor. Kullanıcıların Apple Fotoğraflar eğitimine katılmak için öncelikle üye olması gerekiyor. Eğitim programına kayıt olarak kullanıcılar bir nevi randevu alıyor. Alınan randevu sonrasında ise Apple Care çalışanlarının ne zaman arayacağı konusunda seçim yapılıyor.

Apple Fotoğraflar

Tüm bunlar belirlendikten sonra Apple Fotoğraflar uygulamasının eğitimi için Apple Care çalışanı, kullanıcıları arıyor ve 30 dakikalık hızlandırılmış bir kurs veriliyor. Bunun yanında Apple’ın oluşturduğu yeni sayfa üzerinden Apple Fotoğraflar için detaylı bilgilerde alınabiliyor. Kullanıcıların yeni sistem ile eğitim alması için tek gereklilik ise cihazlarının en üst güncellemeleri almış olması.

Güncellemeleri yüklü olmayan cihazlarda, eğitim sürümüyle kullanıcı sürümü arasında farklar olabileceği için Apple öncelikle bu konuda uyarı yapıyor. Sistemin şu an için sadece ABD genelinde geçerli olduğunu belirtelim. Diğer ülkeler için eğitim programının başlatılıp başlatılmayacağı ise açıklanmış değil. Eğitim programı için oluşturulan sayfaya buradan ulaşmanız mümkün.

İlginizi Çekebilir: BİM’de Satılan Apple Aksesuarları Sahte Mi Çıktı?

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Tasarımı ile Beklenen iPhone 8 Tasarımı Karşı Karşıya

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?