Apple Fitness Uygulaması Geliyor

0
75
Apple Fitness

iOS 14 kodlarının sızdırılmasından sonra Apple’ın yapacağı sürprizler için de detaylar ortaya çıkmaya başladı. İlk olarak iOS 14 kodlarının içerisinde yer alan yeni cihazların isimlerini görmüştük. Bu noktada iPhone 9, yeni bir iPad Pro ve yeni bir Apple TV ürününün geleceğini tespit etmiştik. Yeni ürünlerin gelmesiyle beraber iOS 14 sürümünün de yayınlandığını göreceğiz.

Bu noktada yeni seri işletim sisteminin beraberinde bir de uygulama getireceği ortaya çıktı. Apple Fitness uygulaması adı verilen uygulamayla beraber Apple’ın spor verilerini biraz daha detaylandırdığını göreceğiz. Sadece iOS için değil watchOS 7 işletim sistemi için de uygulamanın yayınlandığını göreceğiz.

Apple Fitness Nasıl Bir Uygulama Olacak?

Yeni spor uygulamasının içerisinde detaylı fitness takip sisteminin yer alması bekleniyor. Bunun dışında ücretsiz eğitimler ve kullanıcıların yararlanabileceği videoların da yer alması söz konusu olacak. Şimdiden dikkatleri üzerine toplayan uygulamanın, akıllı saatlerde de tam uyumlu olarak çalıştığını görüyoruz.

Sızdırılan görsellerde yoga, koşu, kürek, dans, bisiklet ve vücut ağırlığı ile yapılan egzersizlerin yer aldığını gördük. Bu da demek oluyor ki yeni egzersizler gelecek ve artık tam anlamıyla fitness takibi yapılabilecek.

Apple Fitness

Apple Fitness uygulamasının kalp atış verilerinin toplanmasında da daha detaylı bir rehber sunduğunu göreceğiz. Apple’ın tüm bu antrenmanları tamamen ücretsiz olarak sunması da benzer uygulamaların yerine doğrudan Apple Fitness uygulamasının kullanılmasını sağlayacak.

Daha çok Apple Watch akıllı saatlerinde işe yarayacağını düşündüğümüz uygulamanın, tam olarak neler sunacağını WWDC 2020 etkinliğinde görmek mümkün olacak. Uygulama iOS 14, watchOS 7 işletim sisteminin sunulacağı etkinlikle beraber tanıtılacak. Tam olarak hangi spor aktivitelerinin sunulacağı da tanıtım sonrasında karşımıza çıkacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone SE 2 Temmuz Ayında Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?