Apple FaceTime Açığı için Tarih Verdi

0
100

Apple’ın akıllı telefonları ve iPad serisinde kullanılan FaceTime uygulaması için bir açığın ortaya çıktığını daha önce paylaşmıştık. Ortaya çıkan açıkla beraber FaceTime uygulaması bir nevi dinleme cihazı haline gelmişti.

14 yaşında Fortnite oyuncusu tarafından bulunan güvenlik açığı için Apple bir düzenleme yapacağının bilgisini vermişti. Fakat teknoloji devi tarafından nasıl bir düzenleme yapılacağına ilişkin detaylar verilmemişti. Güncellemenin nasıl yenilikleri kullanıma sunacağı konusunda beklenen açıklamalar ise sonunda geldi. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Apple’ın güncelleme için de tarih verdiğini ekleyelim.

Apple Güncellemeyi Hafta İçerisinde Yayınlayacak

Apple’ın yeni düzenleme güncellemeleri için beklenen açıklamalar sonunda geldi. Firma tarafından yapılan açıklama sonrasında güncellemelerin hafta içinde geleceği belirtildi. Sadece FaceTime için yayınlanacak olan güncelleme, muhtemelen diğer sorunlar içinde bazı düzenlemeleri kullanıma alacak.

FaceTime

Hem FaceTime için hem de belli başı uygulamalar için düzenlemeler yapacak olan Apple’ın kullanıcılardan özür dilediğini de eklemek gerekiyor. Özür konusunda yaptığı açıklamada açığı bulan çocuğa ve ailesine de teşekkür eden Apple’ın düzenleme sonrasında nasıl bir açıklama yapacağını da zaman gösterecek.

Muhtemelen güncellemenin yayınlanmasının hemen ardından da firma tarafından konu hakkında yeni bir açıklama yayınlanacaktır. iOS 12.2 güncellemesinden önce gelmesini beklediğimiz düzenleme yayınlandığı zaman sitemizde yeni güncellemenin detaylarına yer vereceğiz. Şimdilik bu hafta içi için verilen tarihi beklemek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 13 İle Karanlık Tema Gelecek Mi?

İLGİLİ HABER:  iPhone 11 Batarya Değerleri Belli Oldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?