Apple Face ID Teknolojisini Tüm Cihazlarına Ekleyebilir

0
89
Lumentum

Face ID teknolojisi, gerçek anlamda ilk defa Apple’ın iPhone X akıllı telefonlarında kullanılmasıyla beraber bir anda amiral gemisi akıllı telefon modelleri için standart özelliklerden biri haline geldi. Çok kısa bir süre içerisinde birçok amiral gemisi modelinin yüz tanıma sistemi olarak bilinen Face ID sistemine benzer teknolojiler sunduğu görüldü.

Apple’da bu teknolojiyi diğer birçok cihazına entegre etmek için çalışmalar yapmaya başladı. Hem yeni iPhone hem de yeni iPad modellerinde yer almasını beklediğimiz Face ID teknolojisinin, yeni serilerde de yer alacağının en büyük kanıtı ise bugün açıklanan raporlar oldu.

Lumentum Siparişlerin Arttığını Doğruladı

Raporların Apple ile pek alakası yok. Raporlar markanın bu konuda en büyük tedarikçisi olan Lumentum firmasından geldi. Apple’ın 3D algılama sistemlerini ve TrueDepth kameralarını üreten Lumentum firması, bugün itibariyle mali verilerini açıkladı. 2018 yılının 3.çeyreği için açıklanan mali verilerde ise siparişlerin geçen döneme göre çok daha yüksek seviyelerde gittiği görüldü. Bu dönemde 60 – 65 milyon dolar gelir açıklaması yapan firmanın, son çeyrek için elde ettiği gelirlerin ise tahminlerin önüne geçtiği açıklandı.

Lumentum

Bu konuda Wall Street tarafından paylaşılan tahminler, 287 milyon dolarlık bir satış geliri beklentisini gösteriyordu. Fakat açıklanan rakamlara göre gelirler 301 milyon dolar oldu. Üstelik 3.çeyrek içerisinde siparişlerin %30-40 oranında arttığı belirtiliyor. İşte Apple bu kısımda karşımıza çıkıyor. Lumentum firmasının siparişlerinin bu denli artmış olması, Apple’ın Face ID kullanımına devam edeceği hatta daha fazla modelde bu teknolojiyi kullanacağını gösteriyor.

Beklentiler 2018 iPhone modellerinde Face ID teknolojisinin bulunması ve farklı olarak yeni iPad modelinde de Face ID sistemine yer verilmesi. Beklentiler bu yönde olduğu gibi, daha fazla cihaz için desteği arttırılabileceği bilgisi de var. Yeni MacBook modelleri için de hatta belki bir nesil sonrasının iMac modeli için bile söz konusu teknolojiyi görebiliriz. Face ID kesinlikle Apple’ın gelecek planları içerisinde yer alıyor.

İLGİLİ HABER:  Swift dünyanın en popüler programlama dilleri arasında

İlginizi Çekebilir: App Store Uygulamaları için Yeni Yasak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?