Apple Etkinleştirme Kilidi Kontrol Sayfasını Kaldırdı

3
176

Apple iOS’in içerisine koymuş olduğu iCihaz’ımı Bul özelliği ile(Bu isim cihaza göre değişir. Örneğin iPhone’da iPhone’umu Bul) cihazlarımızın çalınması, kaybolması ve buna benzer durumlarda bize yardımcı olmuştu. Bu özellik bazen şifresini unutan , 2. el cihaz alıp etkinleştirme kilidi ile karşı karşıya kalan kullanıcılar için tam bir eziyet olmuştu.

Apple bu eziyetlere karşı kullanıcıların mağdur olmaması için iCloud sayfasına etkinleştirme kilidi kontrolunun yapılabilmesi için link ekledi. Bu link üzerinden kullanıcılar IMEI numarasını girdikleri takdirde iCihazların etkinleştirme kilidi ile ilgili bilgi alabiliyorlardı. iCloud.com’a girdiğimizde bu linki maalesef göremiyoruz.

Ayrıca sayfaya URL olarak ulaşmak istediğimizde ise “iCloud bu sayfayı bulamıyor” yazısıyla karşılaşıyoruz.

Apple’ın bu sayfayı geçici olarak mı yoksa kalıcı olarak mı kaldırdı bilinmiyor . Görünen o ki Apple bunu kalıcı olarak iCloud.com üzerinden kaldırmış. Umarız Apple bu sayfayı tekrar devreye sokar.

İLGİLİ HABER:  Apple'dan Yeni iPhone Lightning Dock

3 YORUMLAR

  1. selamlar, benim ipad de bu sorundan dolayı mağdurum , etkileştirme için fatura şartı istiyor apple desteği aradığımda , çocuğun tablet elinde kaldı hiç birşey yapamıyoruz. birisinden almış tableti sonra sıfırlamış , kimse bilmiyor ilk sahibini neyapabiliriz bir fikriniz varmı acaba

  2. Merhaba telefonumun icloud şifresini unuttum etkinleştirme kilidi için hesap kurtarma talep ettim 13 gun sonra hazır olacağı bilgisi verildi. Bu süre benim için uzun fatura gönderme yöntemini duydum bu yöntemde insanların çoğu red cevabı almışlar. Ne yapmalıyım?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?