Şimdilerde yeni iPhone serisinin hazırlıklarını hızla sürdüren Apple, bir yandan da ürün destekleri konusunda çalışmalarını sürdürüyor. iPhone 7 serisini piyasaya çıkmasından sonrada bu konu hakkında sıkı bir çalışma yapan Apple, içerisinde iPhone 4 serisinin de bulunduğu birçok eski seri ürününün desteğini de kesmişti. Satış sonrası servis desteğinin ve uygulama desteklerinin kesildiği ürünlerin açıklanmasının ardından Apple’ın atacağı bir sonraki adım ise merakla beklenmeye başlanmıştı. Zira yapılan açıklamalarda Apple’ın eski seriler için verdiği destekleri kesmeye devam edeceği öğrenilmişti.

Mac Serileri İçin Yeni Düzenleme

Yapılan tüm bu açıklamalardan sonra Apple’ın bir sonraki hamlesi de ortaya çıktı. Yeni MacBook serilerini çok kısa bir süre önce piyasaya sürmüş olan markanın bu kez eski seri Mac desteklerini kestiği öğrenildi. iPhone 4 serisinin desteğinin kesildiği sırada desteği kesilen MacBook bilgisayarlarına ek olarak desteği kesilecek olan bir diğer modellerin ise 15 inçlik MacBook Pro modelinin 2011 yılı versiyonun ve 17 İnçlik MacBook Pro serilerinin aynı versiyonunun desteğinin kesileceği de açıklandı.

apple-macbook-desteği

Apple tarafından açıklanan desteği kesilecek ürünler arasında bir diğer seri ise Mac Mini modeli olduğunu da belirtelim. Çok kısa bir süre içerisinde ürün desteği kesileceği açıklayan modellerin desteğinin kesilmesinden sonra ise Apple’ın nasıl bir yol izleyeceği de merak konusu oldu.

Bundan Sonra Ürün Desteklerinin Kesilmesine Devam Edilecek

Apple’ın yaptığı tüm bu çalışmalarla beraber satış stratejisi uygulayıp satışlarını arttırmak için markanın diğer birçok ürünün de satış desteğini kesmeye devam edeceği öğrenildi. Özellikle eskimeye başlayan serilerin desteğinin kesilmesiyle eski serilerin yenileriyle değiştirilmesini sağlamaya çalışan Apple’ın bu çalışmada ne kadar başarı elde edeceği ise merak konusu. Fakat şu an için değerlendirecek olursak Apple şimdiye kadar uyguladığı strateji ile beğeni toplamayı da başardı gibi. En azından akıllı telefon satış oranlarında markanın bu şekilde istediği başarıyı yakaladığı da bir gerçek. Bir sonraki eski serilerin desteğinin ise iPhone 8 çıkışından sonra kesileceği düşünülüyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?