Apple en iyi servis hizmeti veren firma seçildi

0
38
En iyi servis veren markalar

Apple, Laptop Mag dergisinin en iyi servis hizmeti veren teknoloji firmaları listesinde 1 numara oldu. Listede birbirinden ünlü firmalar var.

Laptop Mag dergisinin açıklamasına göre, en iyi servis hizmeti veren teknoloji markalarını yayınlamakta ki amaç tüketicilere ürün seçimi konusunda yardımcı olmak.

Laptop Mag dergisinin her yıl açıkladığı listede esas kriter, en güvenilir ve en temiz servis hizmeti vermek. Bunun yanında servis süresi de önemli bir kriter olarak göze çarpıyor.

Dergi, araştırma verilerini toplarken, servis kayıtları, online sohbet, soru-cevap uygulamaları ve sosyal medya kullanılmış. Listede yer alan firmalar oldukça tanıdık:

Apple, Microsoft, Acer, Razer, Dell, Lenovo, HP, Asus, Samsung ve MSI

Liste yapılırken her markaya 100 üzerinden derecelendirme yapılmış. Laptop Mag dergisinin açıklamasına göre 60 puan online hizmet kalitesine, 40 puan ise telefon ile destek konusundaki hizmet kalitesine verilmiş.

Apple’ın puanlarına gelince, 56 puan web hizmet puanı ve 37 puan da telefonla destek puanı olarak belirlenmiş. Ortalama skor olarak 93 puan alan Apple, en kaliteli servis hizmeti veren firma olmuş.

Bu sonuçların ülkemizde ne kadar geçerli olduğu ise bir muamma. Çünkü araştırma Amerika’da yapılmış.

2017 yılının en iyi servis hizmeti veren firmaları

Laptop Mag dergisinin raporunda Apple müşteri hizmetleri ile konuşma notlarına da yer verilmiş.  Bu notlarda 6 dakikada twitter üzerinden destek alınabildiği, iOS uygulamasından kolayca destek istenebildiği, 3 ayrı müşteri temsilcisi ile yapılan görüşmelerde bilgi seviyelerinin test edildiği yazılı. Bu bilgi testlerinde MacBook Pro’larda en son gelişmeler, Touch bar ve MacOS değişiklikleri sorulmuş.

Geçtiğimiz Kasım ayında Apple, Twitter üzerinden verdiği destekle Gold# Customer ödülünü almıştı.  Apple’ın 150 bin beğeni alan twitter servis hesabı da rakiplerinin çok önünde.

LapTop Mag’ın yayınladığı raporun tamamı ise şurada

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?