Apple Emoji Başvurusu ile Takdir Topladı

Apple engellilere özel olarak emoji setlerini ortaya çıkardı. Apple yeni emoji serisinde neler sunacak? Marka onay alabildi mi? Yeni açıklamalar!

0
113

Emoji kullanımı, sosyal medya sınırlarını aşarak hemen her alanda kullanılmaya başlandı. Akıllı telefonlarla beraber yaygınlaşan emojiler için artık birçok marka kendi uygulamalarına özel setler bile sunuyor. Birçok mesajlaşma uygulamasında da kullanılan emoji setleri, bu kadar yağın kullanımıyla beraber kendi alfabesiyle de anılmaya başlanır oldu.

Her sene bu alfabenin yeni ifadelerle güncellendiğini ve sürekli yeni karakterlerin kullanıma girdiğini de görüyoruz. İşte Apple tarafından bu konuda yeni bir atılıma adım atıldı. Firma bugün yaptığı açıklamada yeni emoji önerilerinde bulunduğunu belirtti. Öneriler emojiler ise Apple’ın bir hayli beğeni kazanmasını sağladı.

Apple’dan Engellilere Özel Emojiler

Şimdilik marka tarafından önerme olarak sunulan yeni emojilerin içerisinde ise 13 farklı ifadeye yer verildi. Bu 13 farklı ifadenin de engelliler için hazırlanan emojiler olduğu açıklandı. Yürüme engelliler, görme engelliler, işitme engelliler için hazırlandığı görülen emojilerin, Amerikan Körler Derneği ve Ulusal Sağırlar Derneği ile beraber yapılan çalışmalar sonrasında ortaya çıkarıldığı belirtildi.

Apple Emoji

Emojilerin Devamı Gelecek!

Marka tarafından yapılan açıklamalara bakacak olursak, bu 13 emojinin kabul görmesi durumunda Apple’ın daha birçok yeni emojisi sunulacak. Sadece engellilere özel olarak sunulacak yeni emoji setlerini olduğu da belirtiliyor. Bunun için Apple’ın başvurusunun onay almasını beklememiz gerekecek. Tüm sonuçlara karşın, firmanın bu hareketinin şimdiden beğeni topladığını da net bir şekilde söylemek mümkün.

Önceki Haber: iPhone X Reklamında iOS 11 Hatası Düzeltildi

İLGİLİ HABER:  iPhone Restore Nasıl Yapılır ? (Resimli Anlatım)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?