Teknoloji devi Apple, bu yıl 4 yeni akıllı telefon modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni akıllı telefon modellerinde farklı birçok sistem sunacak olan Apple’ın, iPhone X serisine devam edeceği ve bu noktada 3 yeni modeli piyasaya sunacağını düşünüyoruz. Bunun dışında bir de iPhone SE modelinin 2.neslinin satışa çıkacağını biliyoruz.

İşte bu 4 model içerisinde hangi serinin önde olacağı konusunda bir bilgimiz yok ancak yeni modellerde kullanılacak olan teknolojiler için önemli detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu noktada yeni modellerin içerisinde yer alması beklenen bir diğer özelliğin ise yeni parmak izi sensörleri olacak.

iPhone için Ekranda Parmak İzi Dönemi

iPhone X ile beraber Apple’ın öncülerinden biri olduğu parmak izi sensörlerinin kullanımı yerine Face ID sisteminin kullanıldığını görmüştük. Yeni modelde parmak izi sensörlerinin yerine yüz tanıma sistemine geçilmesinin ardından bundan sonraki serilerde de benzeri bir duruma devam edileceği düşünülüyordu. Fakat son gelen iddia Face ID teknolojisinin yanında yeni bir parmak izi sensörünün bulunacağı belirtiliyor.

iPhone Touch ID

Buna göre mevcut parmak izi yerine ekrana gömülü bir Touch ID kullanıldığını göreceğiz. Aslında bu konuda Tim Cook tarafından güvenlik sorunları oluşacağı açıklamaları yapılmış ve iPhone 8 neslinde böyle bir özelliğe yer verilmemişti. Şimdi ise yeni modellerin en az birinde Vivo X21 UD içerisinde kullanılan sisteme benzer bir parmak izi sensörüne yer verileceği belirtiliyor.

Ekrana gömülü olan parmak izi sensörlerinin ne kadar fark yaratacağı ve tam sisteminin nasıl olacağı konusunda ise henüz detaylar elde edilmiş değil. Bunlar için tüm açıklamaları görmemiz gerekiyor. Henüz hangi model için böyle bir sistemin düşünüldüğünü de bilemiyoruz.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.4 Beta 5 Yayınlandı! Yenilikler Neler?

İLGİLİ HABER:  iPad Mini 4 Hakkında Detaylar Gelmeye Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?