Apple Ekrana Entegre Parmak İzine Geçmeyebilir

0
103
iPhone X Face ID

Yeni iPhone modelleri tanıtılmadan önce, iPhone 8 modelleri için en çok gündeme gelen iddia yeni parmak izi sensörleri olmuştu. İddialara göre uygulamanın parmak izi sensörlerini ekrana entegre olarak sunacağı ve artık Home tuşu kullanımı yapılmayacağı belirtilmişti. Nitekim bu iddialar doğru da çıktı. iPhone 8 modelleri için değişen bir sistem olmasa da iPhone X akıllı telefonlarından Home tuşu kaldırıldı. Fakat işin değiştiği nokta parmak izi sensörlerinin tamamen kaldırılması oldu. iPhone X ile Face ID teknolojisi geldi. Yüz tanıma olarak tanıtılan ve bir hayli gelişmiş bir teknolojiye sahip olan yeni akıllı telefonlarda sonra, bir sonraki iPhone modelleri içinde yeni iddialarda ortaya çıktı.

iPhone Parmak İzi Sistemi Tamamen Son Bulabilir

Ünlü analistlere göre Apple, iPhone X akıllı telefonlarında denediği yüz tanıma sisteminde, Android akıllı telefonlarının çok üzerinde bir sistem kullandı. Android akıllı telefonların çok daha üzerinde bir teknolojinin kullanılmasıyla beraber, parmak izi teknolojisine de son verildi.

İddialara göre Apple, bu konuda kullanıcı yorumlarını değerlendirmeye alacak. Beklendiği gibi iPhone X akıllı telefonlarında kullanılan yüz tanıma sistemi başarılı olarak karşılanırsa ve beğeni toplayacak olursa, Apple önümüzdeki sene gelecek olan iPhone akıllı telefonlarına parmak izi sensörleri eklemeyecek.

iPhone X ile Face ID

Snapdragon 845 sonrasında standart özelliklerden biri olması beklenen ekrana entegre parmak izi sensörüne hiç geçmeyebileceği ve güvenlik sorunlarıyla uğraşmamak adına yüz tanıma teknolojisini geliştirerek kullanmaya devam edeceği belirtiliyor. Yani iPhone X akıllı telefonlarının Face ID teknolojisi istenen beğeni yakalanacak olursa, bundan sonraki iPhone modellerinde yeni teknolojisini kullanacak.

Bu teknolojinin Android akıllı telefonlarında 3 yıl sonra kullanılmaya başlayacağı ön görülüyor. Zaten önde olduğu bir teknolojiyi geliştirmeye devam ederek yeni modellerinde kullanması oldukça olası olan Apple’ın, yeni modelleri için yapacağı hazırlıklar ortaya çıkmaya başladıkça daha detaylı bilgiler elde edeceğiz. Şimdilik iddiaların bu yönde olduğunu ve açıkçası genel olarak üzerinde durulan bir konu olduğunu da ekleyelim.

İLGİLİ HABER:  AirPods 2019 Satış Rakamları Açıklandı

İlginizi Çekebilir: iPhone X Kilit Ekranını Gösteren Görseller Gelmeye Devam Ediyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?