Apple Ekran Sorununu LG ile Çözecek

0
58
Apple LG

iPhone 8, üretime geçmeye başladı. Bu bilgi doğrudan Apple tarafından gelmiş bir bilgi değil. Her ne kadar Apple tarafından net bir doğrulama olmasa da markanın yaptığı anlaşmalar ve tedarikçilerinden gelen bilgiler üretime geçildiği iddialarını adeta doğruluyor.

Fakat bu noktada markanın çok ciddi sıkıntılar yaşadığı da belirtiliyor. Daha önceki haberlerimizde Apple’ın ekranların yetişmesi aşamasında sorunlar yaşadığı ve bu nedenle sınırlı stok sunacağı iddialarını dile getirmiştik. Hatta haberimizde Samsung’un bu sorunu çözmek için yeni tesis açtığını bile belirtmiştik.

Bakınız: Samsung Apple’ın Ekran Sorununu Çözecek

Tüm bu adımlara rağmen bile Apple’ın, iPhone 8 ekranlarının stoklarında sorunlar yaşadığı gündemde. Bu kez marka kesin olarak sorun yaşamamak için yeni anlaşmalar yapmaya hazırlanıyor. İddialara göre Apple’ın sorunu kesin olarak çözmek için LG ile anlaşmaya varacak. Samsung’un pazarın en büyük ekran üreticisi olmasına karşın, LG’nin de hem kendi ekranlarının üretiminde hem de farklı cihazlar için ekran üretiminde söz sahibi olduğunu biliyoruz.

Apple LG

Apple iPhone 8 Ekran Üretimini Şansa Bırakmayacak

Apple’ın da işini şansa bırakmamak adına iPhone 8 akıllı telefonları için LG ile sadece OLED ekran üzerine bir anlaşma yapacak. Üstelik yapılan anlaşmada üretileceği belirtilen OLED ekranlarında sadece Apple için kullanılacağı belirtiliyor. Marka bunun için LG’ye özel bir anlaşma sunacak. Özel bir OLED kullanımı yapacağı buradan anlaşılan Apple’ın, ekranlar içinse 2.62 milyar dolara kadar yatırım yapacağı ve yatırım miktarının değişebileceği açıklandı. Samsung ile yapılan 20 milyar dolarlık anlaşmanın yanında bir hiç olarak değerlendirilse de bu rakamla beraber LG’nin ekran üretimine yatırım yapmak adına yeni bir tesis açacağı düşünülüyor.

Böyle bir gelişme gerçek olacak olursa Apple, ilk aşama için iPhone 8 akıllı telefonlarının stok sorunlarını çözmüş olacak. Sadece 6-4 milyon adet üretim yapılacağı konuşulurken, bu anlaşma sağlanacak olursa rakamın bir anda 10 milyonun üzerinde üretime çıkacağı söylemek mümkün. İlk teslimatlar için bu rakamında yeterli olabileceği ve daha sonrasında da rahat bir şekilde taleplerin karşılanması sağlanacak. Anlaşmanın kamuoyuna ne zaman açıklanacağını ise Apple bildirecek.

İLGİLİ HABER:  Apple Esnek Ekran İddialarının Nedeni Ne?

Önceki Haberimizde: iPhone 8 Touch ID Bulundurmayacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?