Apple Ekim Ayında Özel Bir Etkinlik Düzenleyecek

0
395

iPhone tanıtımını beklendiği gibi Eylül ayında yapan Apple, tanıtım sırasında beklenen bazı yeni teknolojilere yer vermedi. Markanın iPhone 11 modelleri dışında bir iPad serisi bir de Apple Watch modeli sunduğunu gördük.

Fakat beklentiler en azından iPad için nesil yenileme değil de yeni modelin gelmesi yönündeydi. Eylül ayında düzenlenen etkinlikte böyle bir adım atılmadı ancak son bilgilere göre Apple’ın Ekim ayında bir sürprizi olacak. Markanın Ekim ayında özel bir etkinlik düzenleyeceği ortaya çıktı. Bu etkinlik kapsamında hangi cihazların tanıtılacağı konusunda da bazı bilgiler ortaya çıkmış durumda.

Tanıtılacak Olan Cihazlar Hangileri Olacak?

Ekim ayında düzenlenmesi beklenen tanıtımın, net olarak hangi gün düzenleneceği konusunda bir açıklama yapılmış değil. Resmi olarak tarih ortaya çıkmadı. Buna karşın etkinliğin Ekim ayının sonuna doğru düzenleneceği konusunda bazı raporlar ortaya çıkmış durumda. Tedarikçilerden gelen bu raporlara göre yine nasıl ürünlerin tanıtılacağı konusunda da bilgiler elde edilebiliyor.

Etkinlikte başrol oyuncusunun 16 inç MacBook Pro modeli olması bekleniyor. Daha önce ekran teknolojileri konusunda bazı detayları paylaşılan ve Micro LED ekran kullanacağı iddia edilen yeni seri MacBook modellerinin, etkinliğin en çok dikkat çeken ürünü olacağı yönünde iddialar var. Tabii ki etkinlikte sadece bu modeller görmeyeceğiz.

Bunun dışında iPad Pro modelinin de yenileneceği konusunda bilgiler var. Yeni iPad Pro’nun özellikle kamera kısmında yeniliklerle gelmesi bekleniyor. iPhone 11 akıllı telefonlarında kullanılan üçlü kamera sistemine benzer bir kamera sistemi göreceğiz.

apple ekim

Arka kısımda 3 kamera kullanılmayacak ancak tıpkı ana model iPhone 11 akıllı telefonlarında olduğu gibi çift kamera ve kare şeklinde kamera alanı göreceğiz. Tasarım kısmında ekstra bir değişiklik olup olmayacağı ise yine bilinmezler arasında yer alıyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 11 Sonrası Live Photos Nasıl Değişiyor?

Son olarak etkinlikte sürpriz bir ürün daha tanıtılması bekleniyor. Buna göre etkinliğin son sürprizi Apple TV 2019 olacak. Biraz daha geliştirilmiş bir versiyonla gelmesi beklenen yeni Apple TV için tasarım değişiklikleri de yolda gibi gözüküyor.

Tüm bu yeni cihazların tanıtıma çıkacağı etkinliği merakla bekliyoruz. Yeni bir detay açıklandığı zaman paylaşacağız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?