Apple bugün hata düzeltmeleri, güvenlik iyileştirmeleri ve performans iyileştirmeleri için OS X Yosemite 10.10.5 güncelleştirmesini yayımladı. Yayımlanan OS X 10.10.5 güncellemesi iki geliştirici beta, halka açık beta programı kapsamında gerçekleşen testleri sonrasında tam bir ay sonra yayımlandı.

Güncelleme Mac App Store üzerinden indirilebilir durumda.

Güncelleştirme özellikle DYLD_PRINT_TO_FILE yazılım açığını düzeltiyor. Bu açık Mac’e root erişimi sağlanmasına neden oluyordu. Bu ayın başlarında bir DYLD_PRINT_TO_FILE açığı bulundu ve bu açık kullanılarak Yosemite ile çalışan tüm Mac kullanıcılarına karşı tehlike oluşturmuştu. Bu sebeple güncellemeyi Yosemite kullanıcılarının özellikle yüklemesi gerekiyor.

Bu güncelleme, Mail kullanırken belirli e-posta sunucuları ile uyumluluğu geliştiriyor. GoPro kameraları ile video kaydını engelleyen Fotoğraflar sorununu gideriyor. Windows Media dosyalarının oynatılmasını engelleyen QuickTime Player ile ilgili bir sorunu gideriyor.

OS X 10.10.5 güncellemesi OS X Yosemite adına son ve en önemli güncelleştirme gibi duruyor. Mac’ler için bir sonraki güncelleme şuanda test edilen ve bu sonbaharda yayımlanacak olan OS X 10.11 El Capitan güncellemesi olabilir. OS X El Capitan, performansa ve kullanıcı deneyimine odaklanan, Yosemite ile geliştirilen üzellikler üzerine inşa edilmiştir.

Ek olarak Apple OS X Mavericks ve Mountain Lion kullanıcıları için de güvenlik güncelleştirmesi yayımladı. Buna göre Yosemite için Safari 8.0.8 , Mavericks için 7.1.8 ve Mountain Lion için Safari 6.2.8 güncelleştirmesi yayımlandı.

İLGİLİ HABER:  Apple, OS X El Capitan Recovery Güncellemesini Yayımladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?