Apple Dünya Emoji Günü için Yepyeni Emojiler Tanıttı

0
148

Sosyal medyada duyguları daha kolay bir şekilde ifade etmek, daha doğrusu daha açıklayıcı bir şekilde ifade etmek için kullanılan Emoji, artık sosyal medya uygulamalarının da dışına çıkarak başına bir dil olarak kullanılmaya başlandı. Duygularınızı karşı tarafa çok daha rahat bir şekilde iletmenizi sağlayan Emojilerin kendi alfabesi bile olduğunu belirtelim. Dünya genelinde evrensel olarak kullanılan bir dilmiş gibi değerlendirebileceğimiz Emojilerin bu kadar öne çıkmasıyla beraber “Dünya Emoji Günü” adıyla özel bir gün bile ortaya çıktı. 17 Temmuz Dünya Emoji Günü olarak anılmaya başladı. Bu senede 17 Temmuz’da gündeme gelen Emojiler için en ilgi çeken adımıysa Apple attı. Apple Dünya Emoji Günü özel ifade paketlerini tanıttı.

Apple Dünya Emoji Günü Yeni Emojiler

Kullanıcıları için bu özel gün adına yeni ifadelerini tanıtan Apple, yeni Emojiler için detaylı açıklamalarda da bulundu. macOS, iOS ve tvOS için yayınlanacak olan yeni Emoji paketleri için tanıtım yapılmış olsa da kullanıma hemen geçilmiyor. Apple’ın bunun için yeni işletim sistemi sürümlerini bekleyeceğini düşünüyoruz.

Apple Dünya Emoji Günü

 

Yeni işletim sistemlerinin kararlı sürümlerinin yayınlanmasının ardından, tanıtılan bu Emoji paketlerinin de işletim sistemlerine eklenmesi bekleniyor. Bunun dışında beta sürümleriyle de bir paket halinde olmasa da yeni ifadelerin yayınlandığını görebiliriz. Fakat şimdilik yeni ifadeleri kullanmak için Eylül ayına kadar beklemek gerektiği ve final sürümlerinde klavyelere yeni ifadeleri ekleneceği düşünülüyor.

Apple Dünya Emoji Günü

Önceki Haber: Samsung, Apple A12 İşlemcilerini Üretecek

İLGİLİ HABER:  İlk HomeKit Uyumlu Ürünler Çıkmaya Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?