Yeni MacBook modellerinin işletim sistemi, donanımları, ekranları ve daha birçok bileşeninin değişeceğini biliyoruz. Hatta Apple’ın tasarım kısmında da değişikliklere gideceğinden söz ediliyor. Tüm bunlar bir yana yeni modellerdeki en büyük değişiklik klavye tasarımı olacak. Bir süredir çabuk bozulduğu ve sürekli algılama sorunları yarattığı gerekçesiyle eleştirilen kelebek klavye modelinin yeni modellerle beraber değiştirileceği konuşuluyor.

En büyük değişiklikte burada karşımıza çıkacak. Önce bu klavye kullanımlarında mekanik klavye modeline geçiş yapacağı belirtilen markanın, yeni mekanik klavye sistemleri konusunda ilk patent görselleri paylaşılmıştı. Şimdi ise dokunmatik yüzeyli Anahtarsız klavye modeline ilişkin patent görselleri ortaya çıktı. Detaylara geçmeden belirtelim ki bu kez çok daha iddialı bir teknoloji karşımızda olacak.

Anahtarsız Klavye Sistemi Nasıl Olacak?

Yeni patent görsellere baktığımız zaman MacBook modelinde fiziksel bir klavye yer almayacağını görüyoruz. Fiziksel bir klavyenin yerine dokunmatik bir klavyeye yer verilecek. Asıl önemli olan ise bu dokunmatik klavye kısmında da çok önemli değişikliklerin yapılabiliyor olması olacak. Kullanıcılar, dokunmatik klavye yerleşimini akıllı telefonlarda olduğu gibi değiştirebilecek. Bunun yanı sıra Touchpad bölümünü de aynı dokunmatik yüzey içerisinde kullanabileceksiniz.

Anahtarsız klavye patent görselleri

Sağa doğru dayalı, sola doğru dayalı, ortalanmış, Touchpad alanı kullanılmış ve daha birçok şekilde özelleştirilmesi sunulacak olan klavye alanının, istendiği zaman çizim alanına dönüşmesi de sağlanacak. Kullanıcılar bunun için sadece bir butonu kullanacaklar.

Anahtarsız klavye patent görselleri

Söz konusu ayrıcalıkların hangi MacBook modellerinde sunulacağı konusunda net bilgi yok. Fakat Anahtarsız klavye patent görselleri çok sık paylaşılmaya başlandı. Ardı ardına 3 kez Anahtarsız klavye teknolojisi için patent alındığını gördük. Bu nedenle Apple’ın yeni nesil MacBook serisinde Anahtarsız klavye teknolojisini bekliyoruz. Sistem hakkında daha fazla bilgi almak adına görselleri inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Siri için Önemli Değişiklikler Yolda

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?