Apple DNA Verilerini Toplamak için ResearchKit Tabanlı Uygulamalarını Başlatmayı Planlıyor

0
334

Apple, araştırma ortaklarının ve tüketicilerin DNA verilerine erişim için üzerinde çalıştığı planı için rapor yayınladı. Veri araştırma ortakları tarafından toplanan ve erken doğum gibi olayların nedenlerinin tespitine yardımcı olmak için annelerin DNA’larının tıbbi araştırmalarda California Üniversitesi tarafından kullanılabilmesi için online bir ortamda saklayacak.

Yayınlanan bu rapor ile Apple’ın Haziran ayında düzenleyeceği WWDC 2015‘te DNA verilerini toplamak için ResearchKit tabanlı uygulamalarını duyurabileceği ortaya çıkmış oldu. Kullanıma sunulacak olan uygulamar ile belkide kullanıcılar bir fotoğrafını yüklemek veya konum bilgisini paylaşmak kadar kolay bir şekilde DNA verilerini paylaşabilecekler.

Kullanıcıların en büyük endişesi ise gizlilik. Apple’ın bu konuda gelişmiş güvenlik önlemleri alarak kullanıcıları rahatlatacağı bekleniyor.

Apple bu yılın başlarında iOS 8.2 ile birlikte ResearchKit‘e giriş yaptı ve kısa sürede milyonlarca kullanıcı tarafından indirilerek kullanılan platform başarılı olduğunu kanıtlamış oldu.

İLGİLİ HABER:  Altın Rengi iPhone X FCC Onayında Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?