Satış sonrası desteği konusunda Apple, diğer firmalardan çok daha profesyonel bir çalışma sunmakta. Ürünlerinde kullandığı malzeme kalitesi ya da ürün kalitesinin tartışılmaz düzeyde olmasının dışında markanın sunduğu satış sonrası desteği de bu noktada Apple’ı tercih eden kullanıcıların herhangi bir sorun durumunda çok daha kısa süre içerisinde çözüm elde etmelerini sağlamakta. Standart servis ağı kullanımı zaten Apple’ın satış sonrası desteğinde öne çıkmasını sağlasa da bunun dışında markanın kullandığı farklı sistemlerde yok değil.

Bu sistemler içerisinde sorunu en kısa sürede çözüme ulaştırmayı sağlayan hizmetlerden birisi de Apple Destek Uzmanından sorunun çözümü için tavsiyeler almak. Özellikler sorunun yazılımsal olduğu durumlarda hem uzaktan erişim imkanları hem de telefonla destek gibi imkanlar servise gitmeye gerek kalmadan sorununuzu çözmenizi sağlıyor. Tüm bu ayrıcalıklarıyla Apple Destek Uzmanlarından destek almak için hangi aşamaları yerine getirmemiz gerek? Şimdi buna bakalım.

Apple Destek Sisteminden Uzaktan Destek Almak

Bu işlem için öncelikle kullandığınız cihazın belli başlı bilgilerine sahip olmanız gerekiyor. iPhone akıllı telefonları için kullanılan sistemde ilk olarak telefonunuzun modeliyle beraber seri numaranızı ya da IMEI numaranızı bilmeniz gerekiyor. Destek sayfasına bu numaraları girmeniz gerekecek. Seri numaranızı ya da IMEI numarasını öğrenmek oldukça basit. Eğer telefonunuz açılıyorsa seri numaranızı öğrenmek için yapacağınız işlemler şu şekilde;

 • Öncelikle telefonunuzdan “ayarlar” menüsüne girmeniz gerekiyor.
 • Ardından ise “genel” ayarlar sekmesine giriş yapıyorsunuz.
 • Son olarak ise buradan “hakkında” bölümüne giriş yapmanız durumunda hem cihazı bilgileriniz hem seri numarası bilginiz hem de IMEI numaranız görüntüleniyor. Doğrudan destek sayfasına yapıştırmak için ise standart kopyalama işlemi yapmak için numaraya basılı tutmanız yeterli oluyor.
apple destek nasıl alınır
Apple uzaktan destek sistemi

iPhone Telefon Açılmıyorsa

iPhone Telefonunuz açılıyorsa bu işlemleri yaparak çok kısa süre içerisinde kolaylıkla seri ve IMEI numaranızı öğrenebiliyorsunuz. Bunun dışında önemli olan noktalardan birisi yaşadığınız sorun nedeniyle cihaz açılmıyorsa bu durumda numaraları nasıl öğreneceğiniz. Bu durumda da seri numaralarını ve IMEI numaralarını kasa üzerinden öğrenebiliyorsunuz. Bu durumda yapılacaklara bakalım.

İLGİLİ HABER:  iOS güncelleme bildirimini kapatma (iPhone/iPad)
Apple uzaktan destek sistemi
Apple destek sistemi
 • Telefonunuz; iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ise bu durumda telefonunuza hattınızı takmak için kullandığınız aparatı kontrol etmeniz gerekiyor. Bu aparatın üzerinde IMEI numaranızı bulabilirsiniz.
 • Telefonunuz; iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s, iPhone 5c ve iPhone 5 serisi ise bu durumda doğrudan telefonun arka kapağında iPhone yazısının altında yer alan minik yazılarda IMEI numaranızı bulabilirsiniz.

Telefon Yakınınızda Değilse

Diyelim ki biraz önce Apple Destek Uzmanından destek almak için başvuru yapmak istiyorsunuz fakat telefonunuz o an için yanınızda değil. Bu durumda telefonunuzun ambalajında yer alan barkodlar üzerinden de IMEI numaranızı öğrenebilirsiniz.

Destek Başvurusu Yapma

Tüm bu işlemlerle beraber IMEI numarasını ya da seri numaranızı öğrendikten sonra şimdi ise yapacağınız işlemler şöyle;

 • İlk olarak https://getsupport.apple.com/ sayfasına giderek destek işlemlerine başlıyorsunuz. Buradan destek almak istediğiniz ürünü seçiyorsunuz.
 • Baştan beri iPhone üzerinden anlattığımız için buradan sonrada iPhone ile devam edeceğiniz. Şimdi bu ekran üzerinden iPhone akıllı telefonunuz seçiyoruz.

Apple uzaktan destek almak

 • Bu kez karşınıza ana sorun başlıkları çıkıyor. “Sistem performansı, iOS ve uygulamalar, Hücresel veri WİFİ” gibi başlıklardan birini seçiyoruz.
 • İsterseniz bu kısımda yer alan arama çubuğuna doğrudan sorununuzu yazmanızda yeterli olacaktır.

iPhone randevu alma

 

 • Sorun seçimi yaptıktan sonra ise nasıl “yardım almak istiyorsunuz” şeklinde yeni bir ekran geliyor. Bu ekran üzerinden de destek bölümüyle konuşmak için “destek bölümünü daha sonra arayın” ya da “arama planlayın” seçeneklerinden birini seçmeniz gerekiyor. Ardından gelen ekrana seri numaranızı ya da IMEI numaranızı girmeniz gerek. Ayrıca Apple hesap girişini de kullanarak arama planlama özelliğini kullanmanız mümkün.
 • Daha sonra istediğiniz saatte istediğiniz destek şeklinde destek almanız mümkün hale geliyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?