Apple Destek Uygulamasını Yayınladı

0
59

Akıllı telefonları ve ürünleri kadar satış sonrası desteğiyle de farklı bir yapıya sahip olan Apple’ın genel anlamda randevu ve uzaktan destek gibi sistemlerle satış sonrası hizmetleri verdiğini biliyoruz. Apple’ın kullanıcılara sunduğu bu sistemler çoğu durumda sorun çözümü için etkili olsa da bazen özellikle randevu sistemlerinde gecikmeler yaşanabilmekte. Bu durumun farkında olan Apple ise destek sistemini geliştirmek için son dönemde yeni çalışmalar yapmaya başlamıştı. Apple’ın bu çalışmalarla beraber artık Apple Destek olarak yeni bir akıllı telefon uygulaması yayınlayacağı da açıklanmıştı. iOS 10.2 beta 2 sürümünde ilk denemesi yapılan Apple destek uygulaması ise sonunda yayınlandı.

Apple destek adı verilen uygulamanın yayınlanması ile sistemin nasıl çalışacağı da ortaya çıktı. Şu an için sadece Hollanda genelinde yayınlanan Apple destek uygulaması ile beraber doğrudan telefon üzerinden destek almanız mümkün hale getiriliyor.

apple_destek_uygulamasi

Sesli Konuşma İle Destek

Destek için kullanıcıların yaralanabileceği birçok ayrıcalığın bulunduğu sistemde en kolay ve en çok dikkat çeken destek tipi ise sesli destek. Telefonda sorun yaşadığınız da doğrudan teknik ekip ile iletişime geçmenizi sağlayacak olan sesli destek dışında anlık mesaj desteği ve sorun çözümü için ekstra makaleler gibi birçok destek türü bulunuyor.

iPhone için yaşanan sorunların çok kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturulmasını sağlayacağı düşünülen sistemin bunun dışında hangi ülkeler yayınlanacağı da merak konusu oldu. Şu an için sadece Hollanda genelinde deneme yapma amaçlı Apple destek uygulamasını yayınladığını belirten Apple’ın bunun dışında eğer sistem beğeni toplarsa birçok ülkede yeni uygulamasını yayınlayacağı da açıklandı.

Buna karşın Apple’ın şimdiden Türkçe dil desteği de olmak üzere uygulamaya dil desteklerini de eklediğini belirtelim. Fakat henüz uygulamanın kararlı sürümünün çıkış tarihi için herhangi bir açıklama bulunmuyor. Bu nedenle şu an için Apple destek uygulamasının ülkemiz içinde yayınlanıp yayınlanmayacağını söylemek oldukça zor. Fakat yayınlanmasını durumunda anlık destek sağladığı için Apple’ın en beğenilen uygulamalarından biri olacağı da kesin.

İLGİLİ HABER:  iTunes yedeklerinizi harici harddiske nasıl taşırsınız?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?