En çok ilgi çeken teknoloji firmalarından biri olan Apple, marka değeri açısından bakıldığında şu an için dünyanın en başarılı firması olarak dikkat çekiyor. Özellikle iPhone serisi akıllı telefonları ile bu alanda büyük oranda başarılı elde eden ve bulunduğu yeri sürekli arttırmayı başaran Apple, yakaladığı başarıyı devam ettirebilmek için gerek yeni ürünlerinde gerekse de satış sonrası desteklerinde geliştirmelere gitmeye başladı. Ürün kısmına baktığımızda zaten belli bir konuma gelen Apple’ın şimdilerde daha çok satış sonrası destek sistemlerini geliştirmek için çalışmalar yapmakta.

Satış sonrası destek için genelde randevu sistemini kullanan ve randevu sisteminin yanı sıra uzaktan destek sistemine yer veren Apple’ın satış sonrası bu desteğini daha da arttırmak için artık yeni adımlar atmaya başladığını da söylemek gerek.

Bu noktada markanın son adımı ise akıllı telefonlar için geliştirilen yeni Apple Destek uygulaması oldu. iOS ile beraber gelen Apple Destek uygulaması ile beraber artık kullanıcıların çok daha basit destek almasını ve kullanıcıların anında sorunlarına çözüm oluşturmalarını sağlamayı amaçlayan Apple, Apple Destek sistemi için ilk yapılan uygulamayı da yayınladı.

Deneme Sürümü Yayınlandı

Bu noktada Apple’ın destek uygulaması için deneme sürümünü belli bölgeler için yayınlandığı da açıklanmıştı. Şimdilerde kullanıma geçen uygulamanın yayınlanmasıyla beraber ise Apple’ın söz konusu sistem için nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu.

Şu an için iOS ile beraber gelen Apple Destek uygulamasının Apple’ın bilgisayarları olarak bilinen MacBook serisinde de kullanılıp kullanılmayacağı merak konusu. Henüz Apple bu konuda net bir açıklamada bulunmadı.

Apple-Destek

Fakat görünün o ki söz konusu sisteminin deneme aşamasında başarılı olmasıyla beraber Apple kullanıcıların anlık olarak destek alabilecekleri Apple Destek sistemini tüm cihazları için kullanılabilir hale getirecek. Bu noktada ilk adım akıllı telefonlardan hemen sonra Apple’ın bilgisayarları için bu sistemi kullanmaya başlayacağı yönünde.

Tüm Apple Ürünlerini Kapsayacak Mı?

Apple destek uygulaması akıllı telefon uygulaması olarak yayınlanmadan hemen önce Apple bu uygulamayı Twitter üzerinden destek sayfası oluşturarak kullanıcılara sunmaya başlamıştı.

apple_destek_uygulamasi

Twitter üzerinden sunulan sistemin ise oldukça beğeni görmesi ve Twitter’ın da bu durumda Apple’a ödül verdiğinin haberinin gelmesiyle beraber Apple’ın söz konusu destek sistemini diğer ürünleri için de yayınlaması gündeme geldi.

Sadece MacBook için ya da sadece iPhone için değil söz konusu sistemin sorunsuz olarak çalışmasıyla Apple’ın ekranlarından Apple TV ürünlerine kadar hemen her Apple ürünün de kullanılması da gündemde.

Tabi yazımızda da belirttiğimiz gibi Apple’ın bu uygulamayı başarılı olması durumunda öncelikle MacBook Pro üzerinden denemesi bekleniyor. MacBook üzerinden de sistemin doğru bir şekilde çalışmasıyla beraber Apple’ın diğer tüm ürünlerinden Apple destek uygulamasını kullanması gündemde. Bunun için mutlaka Apple tarafından yapılan açıklamayı da beklemek gerek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?