Apple Çocukları İçin Çalışıyor

Kaliteli içerik bulundurma konusunda titiz davranan Apple Store’da çocukların gelişimleri için uygun çeşitli programlar bulunmakta. Çocuklar için özel tasarlanmış olan bu programlar çocuklara yaratıcılıklarını gelişme konusunda destek vermenin yanı sıra düşünmeleri ve öğrenmeleri için de olanak sağlıyor.

Apple Kampı, 8 ile 12 yaş aralığındaki çocukların zihinsel gelişimleri için olumlu yönde katkı sağlayan ve çocukların hayal güçlerini geliştirme amacıyla tasarlanmış durumda. Film yapımı ve öykü anlatımı gibi içerikleri olan bu üç aşamalı deneyim, çocuklar için hem eğitici hem de eğlenceli.

Kampçılar, video çekme, film senaryosu taslağı oluşturma ve film müziği yapma gibi film yapımıyla ilgili konular hakkında fikir sahibi olacak ve kendi illüstrasyonları ve ses efektleri ile kendi interaktif kitaplarını oluşturabilecekler. Ayrıca her bir faaliyet alanı sonunda Apple Kampı Proje Sunumu gerçekleştiriliyor ve bu kapsamda çocuklar kamp boyunca emek vererek gerçekleştirdikleri projelerini sunma imkanı buluyor.

11 Temmuz tarihinde başlaması planlanan Apple Kampı,  çocuklara Apple Store’un uzman kadrosunun desteğiyle dijital projeler geliştirebilecekleri 3 günlük ücretsiz deneme imkanı sunuyor. Dünya genelinde 60 binin üzerinde çocuğun Apple Kampına katılması bekleniyor.

Son olarak belirtelim,  Apple Kampında verilecek olan her bir eğitim iPad Pro 9.7 inç  ile gerçekleştirilecek ve atölyelerde verilecek olan bu eğitimlere aileler çocuklarının yanında refakatçi sıfatıyla katılabilme imkanına da sahip olabilecekler.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?