Apple Clips Uygulamasıyla Rekora Gidiyor

0
29
clips rekor kırdı
clips yeni rekor

Teknoloji devi Apple artık kendi uygulamalarını daha fazla öne çıkarmaya başladı. Apple’ın yaptığı yeni düzenlemelerle beraber Apple hemen her alanda kendi uygulamalarını ön plana koymaya başladı. Bu noktada Apple’ın son adımı ise fotoğraf düzenleme uygulaması oldu. İlk olarak iOS 10.3 sürümüyle beraber adını duyuran Clips uygulamasının yayınlanmasının üzerinden ise 1 hafta geçti. Sadece 1 hafta geçmesine karşın Apple’ın yeni uygulaması Clips rekor seviyelere ulaşmayı başardı. Apple’ın yeni fotoğraf düzenleme uygulamasının elde ettiği rekor ne seviyede bakalım.

App Store Üzerinde Yeni Rekorlar

Aslında Clips uygulaması yayınlanır yayınlanmaz uygulamanın sunduğu özelliklerin genel olarak sevileceği düşünülüyordu. Son yapılan açıklamalarla beraber beklentilerin karşılandığı da ortaya çıkmış oldu. Sadece ilk 4 gün içerisinde uygulamanın 1 milyon indirilme rakamına ulaştığı açıklandı. 1 milyon indirilme sayısı ile beraber Apple’ın resmi uygulamalarında da en başarılı serilerden birisi Clips uygulaması olmuş oldu.

clips yeni rekor

Bu derece beğenilmesi ve sadece 4 gün içerisinde 1 milyonun üzerinde indirme almasıyla beraber uygulamanın App Store üzerinde sıralaması da yükseldi. Şu an için 39. sıraya kadar gerilemiş olsa da uygulamanın ilk yükseliş anında 28. sıraya yerleştiği de belirtilmişti.

Yükseliş Devam Eder Mi?

Clips uygulamasının beklenen başarıyı elde etmesiyle beraber Apple’ın bundan sonraki aşamada nasıl bir yol izleyeceği de merak konusu oldu. Öncelikle Apple’ın uygulama için bundan sonraki aşamada da güncellemeler yayınlaması bekleniyor. Hatta şimdiden çalışmalar yaptığını da biliyoruz. Güncellemeler iOS sürümleriyle mi gelecek yoksa bu güncellemeler uygulamaya özel mi olacak merak konusu. Apple’ın yeni uygulamasının indirilme verilerinde mini bir kırılma yaşanmış olsa da ilk dönemde bu kadar başarı elde edilmiş olması fotoğraf düzenleme uygulamalarında Apple’ın ben de varım diyeceğini gösteriyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?