Apple Clips Uygulamasını Yayınladı

0
28
Clips yayınladı

iOS 10.3 sürümünden sonra gelen yeniliklerden birisi de Clips uygulaması olmuştu. Apple artık iPhone ve iPad kullanıcılarının özel bir resim düzenleme uygulamasını kullanmasına izin vermişti. Apple’ın aldığı kararla beraber artık Apple’ın kendi resim düzenleme uygulamasını kullanması sağlanmıştı. Fakat uygulama güncellemeden hemen sonrasında kullanıma sunulmadı. Uygulamanın ne zaman kullanıma sunulacağı merakla bekleniyordu. Beklenen adım ise sonunda atıldı. Apple hem iPhone için hem de iPad için Clips uygulamasını kullanıma sundu. App Store üzerinden sunulan uygulamanın detayları da böylelikle ortaya çıkmış oldu. Özellikle sosyal medya üzerinden fotoğraf paylaşımı yapan kullanıcılar için vazgeçilmez uygulamalardan biri olacağı düşünülen Clips özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Tüm Fotoğraf Düzenlemelerinizi Yapabiliyorsunuz

Clips ile çok kolay bir şekilde tüm fotoğraf ve video düzenlemelerinizi yapabiliyorsunuz. Canlı fotoğraflarınızı bir araya getirme, videolarınızı kesip uzatma, kliplerinizin ne kadar uzun olacağını belirleme gibi fotoğraf ve video düzenleme konusunda beklenen özellikleri kullanıcılara sunan uygulama bunun dışında video ve fotoğraflarınızda sıralama özelliğini de kullanmanızı sağlıyor.

Clips uygulaması

Buraya kadar olan kısım sıradan uygulamalarda da kullanılan kısım olarak dikkat çekiyor. Bundan sonraki bölümde ise Clips uygulamasına özel olarak sunulan birçok ayar var. Mesela sadece sesli komutlarınızı kullanarak fotoğraflarınızda ya da albümlerinizde başlıklar resim yazıları oluşturabiliyorsunuz. Canlı başlıklar adı verilen bu özellik çok daha eğlenceli bir düzenleme uygulamasının sunulmasını sağlıyor.

Akıllı Paylaşım Özelliği

Fotoğraf düzenleme işlemini çok daha eğlenceli hale getiren uygulama sayesinde arka planda hareketli resimler oluşturma, resim üzerine emoji yerleştirme, hareketli metin balonları, aklınıza gelebilecek hemen her filtre özelliği gibi birçok özelliği de Clips sayesinde kullanabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz tüm bu fotoğrafları ise sadece birkaç işlemle paylaşmanız mümkün kılınıyor.

İsterseniz uygulama en çok fotoğraf paylaştığınız arkadaşlarınızı size göstererek hızlı paylaşım yapmanıza izin veriyor. Bunun dışında uygulama içerisinde yer alan akıllı gönderi özelliklerini kullanarak doğrudan sosyal medya uygulamaları üzerinden de fotoğraflarınızı paylaşabiliyorsunuz. Tüm akıllı gönderi ayarlarını kullanıcıların kendi isteklerine göre belirlemeleri de mümkün kılınıyor.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?