Apple Clips Nasıl Bir Uygulama? Clips Nasıl Kullanılır?

0
46
apple clips
apple clips nasıl kullanılır

Apple’ın akıllı telefon serilerine bugün itibariyle yeni modeller eklendi. Sadece iPhone akıllı telefonlarına değil aynı zamanda iPad serilerine de bir yenisi eklendi. Hem iPhone RED modelini hem de iPad 9.7 inç modelinin yeni versiyonlarını tanıtan markanın bunun dışında yazılım kısmında da adımlar attığını gördük. Bu kez Apple’ın öne çıktığı konu ise bambaşka bir konu oldu. Yazılım konusunda iOS üzerinde yaptığı değişiklikler değil yeni bir uygulama ile gündeme gelen Apple Clips adı verilen yeni bir uygulama yayınladı. Peki nedir bu Clips uygulaması? Ne işe yaramakta?

Clips Uygulaması Nedir?

Clips uygulaması Apple tarafından yayınlanan bir fotoğraf ve video düzenleme uygulaması. Fakat benzerlerinden biraz farklı olan yeni seri uygulamada sıradan bir resim düzenleme sisteminden farklı bir sistem kullanılıyor. Uygulama sayesinde kullanıcılar artık resimlerini, videolarını hatta müzik dosyalarını birleştirmeleri sağladığını belirtelim. Tüm bu özellikleri ile beraber video ve fotoğraf oluşturmanızı sağlayan yeni Clips uygulamasının sunduğu özellikler ise bununla sınırlı değil.

apple clips özellikleri
apple clips uygulaması

Bunun dışında Clips uygulaması sayesinde animasyonlar oluşturmanız, fotoğraflarınızı ve videolarınızı animasyonlarla renklendirmeniz, çizgi romanlar oluşturmanız, konuşma balonları ile resimlere açıklama ya da ifade eklemeniz, animasyonlu posterler hazırlamanız mümkün. Bu kadar geniş bir kullanımı olan Clips uygulamasının tüm bu özellikleri ile beraber Apple kullanıcılarının vazgeçilmez uygulamalarından biri olacağı da kesin.

Clips Hangi Cihazlarda Nasıl Kullanılacak?

Bugün itibariyle duyurulan yeni uygulama ilk olarak sadece iPhone ve iPad serisinde kullanılabilecek mobil bir uygulama olacak. Kullanımı için ise Clips uygulaması içerisinde birçok arayüz kullanım sistemi yer alacağı düşünülüyor. Fakat söz konusu düzenleme uygulaması henüz yayınlanmış değil. Bu nedenle net olarak nasıl kullanılacağı konusunda da bilgiler bulunmuyor.

Bunun için Apple söz konusu uygulamanın iOS 10.3 işletim sistemi ile beraber geleceğini açıkladı. Yani uygulamanın nasıl kullanıldığı görmek için iOS güncellemesinin yayınlanmasını beklemek gerekiyor. Uygulamanın tüm kullanımının detaylarını ve daha ne gibi ayrıcalıklar sunacağını da yeni iOS 10.3 ile beraber görmüş olacağız. Haliyle iOS güncellemelerini almayan eski serilerde ise bu uygulama kullanılamayacak.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?