Apple, Çin’e 1 Milyar Dolar Yatırım Yapıyor

0
56

Apple, Çin pazarında iTunes ve iBook hizmetlerini geri çekmek zorunda kalmış ve ciddi anlamda para kaybetmişti. Dünya üzerindeki en büyük pazarlardan birisi olan Çin pazarında bu kadar değer kaybeden Apple, şimdi kaybettiği değerini geri kazanmak adına girişimlerde bulunuyor.

Apple, 1 Milyar Dolarlık Yatırım Yapıyor

Çin’de faliyet gösteren ulaşım şirketi Didi Chuxing’e yönelik 1 Milyar Dolarlık yardım yapacak olan Apple, yaptığı bu yatırımlarıyla Çin pazarına tekrar hızlı bir şekilde giriş yapmak istiyor.

Tim Cook Açıklama Yaptı

Apple’ın Didi Chuxing’e yapacağı 1 Milyar Dolarlık yardım hakkında şirketin CEO’su Tim Cook bir açıklamada bulundu. Cook, açıklamalarında Didi Chuxing adlı ulaşım şirketinin Çin’de ki değerinin farkında olduklarını ve vizyonları ile çalışanlarının gerçekten etkileyici olduğuna değindi.

Cook, ayrıca Didi Chuxing ile yaptıkları anlaşmanın farklı alanlarda da iş birliği getireceğine değindi. Apple’ın mobil işletim sistemi olan iOS’un ise en önemli geliştiricilerinden birisinin Didi Chuxing olduğunu hatırlattı.

Didi Chuxing Açıklama Yaptı

Tim Cook’un bu açıklamalarından sonra bir de şirket yetkilileri açıklamada bulundular. Henüz 4 yaşında olan bir şirket için 1 Milyar Dolarlık yatırımın ne kadar önemli bir yatırım olduğunun farkında olduklarını ifade ettiler. Ayrıca, Çin’deki ulaşım sektöründe %87’lik bir paya sahip olarak Uber’in de önünde oldukları öğrenildi.

Toplamda 300 Milyon’dan fazla üyesi olan Didi Chuxing, her gün 11 milyona yakın insanın ulaşımını kolaylaştırıyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7, Dört Hoparlör ve Gelişmiş Kamera ile Gelecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?