Teknoloji alanında en çok konuşulan firmalardan biri olan Apple, son dönemde yelpazesini genişletmeye başladı. Zira akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar derken artık Apple’ı ev eşyalarından otomotiv alanına kadar hemen her alanda çalışmalar yaparken görebiliyoruz. Bu noktada her geçen gün yeni bir haberle beraber daha gündeme gelen Apple, son olarak ise ardı ardına yeni ürünler için patent almaya başladı. Geçtiğimiz günlerde kablosuz kulaklık teknolojileri için yeni bir patent aldığı açıklanan Apple’ın şimdilerde ise bambaşka bir alan için patent başvurusu yaptığı da ortaya çıktı.

Bu kez yapılan patent başvurusunda ise Apple’ın çevreyi korumaya ne kadar önem vermeye başladığı ortaya çıkıyor. Yapılan patent başvurusu da tam da bu alanla ilgili. Söz konusu patent başvurusuna göre Apple artık Apple merkezlerde kullanılmak üzere yeni poşetler geliştirecek. %80 olarak geri dönüşüme katılabilecek olan poşetlerin üretim malzemesi de standart poşetlere göre tam 8 kat daha fazla olacak. Bu sayede kullanıcılar bir yandan çevreci çözümlere destek verirken bir yandan da çok daha dayanıklı ürünler kullanmış olacak.

Apple Çevre Dostu Çözümlere Yönelmeye Başladı

Çevre dostu geri dönüştürülebilir poşetlerle beraber bu alanda ilk adımları atmaya başlayan Apple’ın, çevreyi korumaya yönelik çalışmalarının ise hız kazanmaya başladığını da söyleyebiliriz. Zira patent başvurusundan hemen önce de Apple’ın çevre dostu projelerde yer alacağı da açıklanmıştı. Yapılan açıklama ile beraber artık çevre dostu çözümler için düzenlenen etkinliklere de katılacağını da açıklayan Apple’ın ilk adımları atmaya başladığını da patent başvurusuyla beraber söylemek mümkün.

Bunun dışında Apple’ın bir sonraki hamlesinin ise güneş çiftlikleri konusunda olacağı da düşünülüyor. Yenilenebilir enerji kaynakları konusunda güneş enerjilerinin kullanılmasına karşın yapılan çalışmaların ne kadar beğenileceği ise merak konusu. Zira yapılan haberlere bakacak olursak Apple bu konuda şimdilik oldukça kararlı. Bundan sonra geliştirilen ürünlerde de çevre dostu ürünler ortaya konulacağı da kesin.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?