Apple Care+ Desteği Ne Kadar Uzatıldı?

0
59
Apple Care+ iPhone
Apple Care+ iPhone süresi

Apple’ın ürünleri oldukça pahalı ürünler. Bilgisayarları, tabletleri ve telefonları Apple’ın her kategoride satışı yapılan ürünleri piyasadaki diğer ürünlere göre fiyat konusunda daha yüksek bir aralık değerine sahip. Dünyada en çok satılan akıllı telefonlardan biri olan iPhone akıllı telefonları içinde bu durum aynen geçerli.

Bu derece pahalı ürünleri satılması Apple’ın ürünlerinin garantisinin de bir hayli önem taşıdığını da biliyoruz. Satış sonrası desteğinin artırılması, garanti durumlarının ne şekilde işlediği gibi ayrıcalıklar da bu konuda Apple’ın en çok merak edilen konuları.  Apple ise kullanıcıların sorun yaşaması durumunda tekrar tekrar yüksek ücretler ödemesinden kurtulması için bazı sistemler sunuyor. Bu sistemlerden birisi de Apple Care+ sistemi.

Apple Care+ Sistemi Tam olarak Ne İşe Yarıyor?

Yeni aldığınız Apple ürününüzde bir sorun yaşadığınızda eğer sorun donanımsal ve parça değişimi gerektiren bir sorun ise ciddi değişim ücretleri ödemeniz gerekebiliyor. Orijinal parça değişikliklerinde çok yüksek miktarlarda ödeme yapabiliyorsunuz. Ürünlerin fiyatı oldukça fazla.

Ekstra olarak böyle bir sorun yaşadığınızda parça değişimleri ile ekstra ücretler ödenmesi bütçenizi ciddi oranda sarsabiliyor. İşte bu durumda devreye Apple Care+ sistemi giriyor. Bir nevi sigorta olarak gösterilen sistemde kullanıcılar Apple ürünlerini satın alırken Apple Care+ hizmetini tercih ederek belli bir süreliğine ürünlerin birebir değişim sunması sağlıyor. Apple’ın birçok ürünü için geçerli olan bu sistem sayesinde belli bir süre boyunca aldığınız üründe sıkıntı çıkarsa çok düşük fiyatlarla birebir değişim alabiliyorsunuz.

Apple Care+
Apple Care+ iPhone süresi uzatıldı

Apple’ın iPhone akıllı telefonları içinde geçerli olan bir sistem olarak dikkat çeken Apple Care+ sistemi iPhone akıllı telefonlarında ise çok uzun süreli sunulmuyordu. Sadece 60 gün içerisinde geçerli olan sistemin sonunda iPhone serisi içinde uzatıldığı belirtildi. Artık iPhone alırken Apple Care+ sistemini de almayı tercih ederseniz telefonun 60 günlük değişim değil 1 yıllık değişim hakkını almasını sağlayacaksınız. Yaklaşık olarak 129 dolar gibi bir rakam ödenerek alınan hizmet sadece son 1 yılda satışı yapılan iPhone akıllı telefon modelleri için 1 yıl süreye uzatıldı.

Bu süre içerisinde telefonlarda bir arıza yaşanırsa akıllı telefonlar 79 dolar gibi düşük bir ücretle doğrudan değiştirilebilecek. Birebir değişim imkanını bu şekilde kullanabileceksiniz. Ekstra olarak ise 79 dolar gibi bir ücret ödemesi buna karşın Apple Care+ sisteminin de 129 dolar olması da sistemin ne kadar tercih edileceği konusunda kafaları karıştıran bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Fakat 1 yıl gibi bir süre boyunca telefonun birebir değişimine imkan veren sistemin özellikle yeni iPhone kullanıcıları tarafından sıklıkla tercih edileceği düşünülüyor. Sistemin ise 1 yıllık süre uzatma ayrıcalığının şu an için sadece Amerika içerisinde geçerli olacağı belirtiliyor.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?