Apple Card Sınırları Ortaya Çıktı

0
216
Apple Card

Apple Card, Apple’ın en önemli teknolojilerinden biri olarak karşımıza çıkacak. Çok kısa bir süre sonra kullanıma başlamasını beklediğimiz yeni teknoloji, markanın ödeme sistemlerine yeni bir yorum getirmesini de sağlayacak gibi gözüküyor. Ortaya çıkan bazı detaylar ise ne derece etkili bir sistemle karşı karşıya kalacağımızın en büyük göstergesi.

Muhtemelen ülkemizde kullanılmayacak olan Apple Card için son ortaya çıkan bilgiler ise kartın sınırlarının nasıl olacağı konusunda detayları gün yüzüne seriyor. Goldman Sachs sözleşmesi sonrasında ortaya çıkan bilgilere göre Apple Card sisteminde bazı yasaklar bulunacak.

Apple Card Yasakları

Kartın bir nevi kullanım sınırları olarak da gösterebileceğimiz bu yasaklar içerisinde çok önemli maddeler var. Buna göre Apple Card ile kripto para satın almak mümkün olmayacak. Kartın ilk yasağı da bu olacak.

Apple kullanıcılarının hiçbir şekilde Apple Card ile sanal paraları satın alması istenmiyor. Bu satın alma istenmediği gibi, Apple tarafından da güvenli bir satın alma olarak görülmüyor. Haliyle ilk yasak gelen satın alımda sanal paralar üzerine oldu.

Apple Card

Diğer bir dikkat edilecek kısım için kart için sunulacak olan onay kısmı. Apple Card kullanımı için kullanıcıların mutlaka kartı telefon sistemlerine kayıt etmeleri gerekiyor. Kartın telefon sistemine kayıt edilmesiyle beraber iki faktörlü doğrulamaya dahil edilmesi gerekiyor ve iOS cüzdan uygulamasından da bir onay alınması gerekiyor.

Tüm bunlar üst üste konulduğu zaman, Apple Card kullanmak isteyen kullanıcıların Jailbreak işleminden uzak durması gerekecek. Öyle ki Jailbreak kullanan kullanıcılar hem bu onaylara erişemeyecek hem de Apple’ın kart hesabına el koyması mümkün olacak. Sözleşmelerde de bu yönde bilgilerin olduğunu görüyoruz.

İLGİLİ HABER:  iOS İçin Bir Güvenlik Yaması Daha Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?