Teknoloji denildiğinde akıllara gelen birçok marka bulmaktadır. Ancak şüphesin en farklı olan Apple olmaktadır. Apple’ı diğerlerinden ayıran fark ise var olanları geliştirmek yerine tamamen kendine ait olarak Apple markası ile ürünlerini hazırlamaktadır. İOS ve Mac işletim sistemi da bunlara örnek olmaktadır.

Samsung markasının da son zamanlar da araba konusunda bir çalışması olduğu bilgisi yer alıyordu ancak Apple’ın bu konuda tamamı ile kendi yapımı olarak direk bir araç yaratması beklemektedir. Direk olarak göz önüne gelen İOS işletim sistemine sahip sağlam ve kullanışlı bir araç gelmektedir.

Apple Car olarak piyasada yer alması beklenen aracın otomobiller arasında fark yaratan olması kaçınılmaz bir gerçek olduğu biliniyor. Teknoloji konusunda bilenen Samsung ve Apple markalarının bu konuda yapacakları yatırımlar şuan için sadece bir dedikodu olduğu sanılsa da Apple’ın yatırımdan fazla olarak gizli bir şekilde Apple Car geliştirdiği bildirilmiş bulunmaktadır. Ancak her ne kadar kendi kalitesi ile tanınan Apple’ın araç üretimi konusunda BMW’den yardım alacağı sızan bilgiler arasında yer alıyor.

BMW ile anlaşma yapacağı konusu haricinde diğer merak edilen konu ise ne zaman çıkış yapacağı ile alakalı olarak bilgiler ise 2021 yılını göstermektedir. Elektrikli olarak geliştirilmesi yapılan aracın tanıtım tarihi ise 2020 olarak paylaşılmış bulunuyor. Otonom teknolojisini kullanarak geliştirilen aracın gizlilik konusunda şartları ise oldukça ciddi olmaktadır. En ufak sızma olmadan 2020 yılına kadar ulaşmayı hedefleyen Apple’in yapacakları ancak zaman geldiğinde anlaşılacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?