Apple canlı destek veya müşteri hizmetleri ile nasıl görüşülür?

  0
  272
  Apple destek

  Apple’ın destek sitesinden Apple cihazınızla ilgili bir çok sorunun cevabını almanız mümkün. Örneğin; iCloud şifresini unutursanız, iPhone ekranınız kırıldıysa, iphone piliniz daha az dayanıyorsa veya bunun gibi onlarca olası sorunda Apple’ın destek sitesi bu sorulara yanıt verebiliyor. Ancak bazı durumlarda Apple ürününüzle yaşadığınız sorun çok özel olabiliyor ve hazır bir yanıt için Apple canlı destek ile görüşmek isteyebiliyorsunuz. Bu durum hepimizin başına birkaç kez gelmiştir.

  Apple’ın müşteri hizmetleriyle görüşebileceğinizi ve canlı destek alabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yazımızda 2 bölüm var. 1. bölümde Apple canlı destek (sohbet/chat) desteğini nasıl alabileceğinizi anlattık. 2. bölümde ise Apple müşteri hizmetlerine telefon ile nasıl bağlanabileceğinizi anlattık.

  Apple canlı destek (sohbet etme)

  Apple canlı desteğine nasıl bağlanabileceğinizi aşama aşama aşağıda anlattık. Bunları uygularken kendi sorununuza göre uygulayınız.

  Apple’ın Türkçe destek sitesi şu: https://support.apple.com/tr-tr

  Bu siteye girdiğinizde şu ekranla karşılaşıyorsunuz:

  Bu ekrandan sorun yaşadığınız cihazı seçebilirsiniz. Sorununuz cihaz ile ilgili değil de Apple kimliği, kayıp airpods veya faturalandırma ile ilgiliyse aşağıdaki seçeneklerden birini seçmelisiniz.

  Ben bu yazıyı hazırlarken iPhone’u seçtim. Karşıma gelen ekran şu:

  Gelen ekrandan onarım seçeneklerini tıkladım. Siz sorununuza göre seçim yapınız.

  Gelen sayfa uzun bir sayfa. Apple canlı desteğe bağlanmadan bu işi çözebilmek için akla gelebilecek her türlü soruyu cevaplamış. Ancak biz etten ve kemikten canlı bir insana bağlanmak istediğimiz için sayfanın en altına gelelim:

  Bu ekranda “Onarım başlatın” yazısına tıklayın.  Apple bizi canlı desteğe bağlamamak için son kozlarını oynayacak. Sırayla şu ekranları geçin:

  Resmi büyütmek için üzerine tıklayın

  Aşağıdaki gibi bir pencere açılacak:

  Bu başlıklardan birini seçerseniz Apple canlı desteğe ulaşamazsınız. Bu yüzden en altta sağda yer alan “Konu başlığı listede yok”  ifadesini seçmelisiniz. Aşağıdaki ekran gelecek:

  İLGİLİ HABER:  Üniversite öğrencileri, çalışanlarının ücretsiz kullanabileceği servisler (50.000$+ kar yapabilirsiniz)

  Sorununuzu açıklayın kısmına rastgele bir şeyle yazabilirsiniz. Ben “canlı dstekle görüşmek istiyorum” yazdım. Sonuçta gelen sayfa şu:

  Amacımıza ulaşıyoruz. Sonunda istediğimiz sayfaya ulaşıyoruz. “Sohbet” yazan kısma tıklayın. Gelen ekranda cihazınızla ilgili sizden bilgi istenecek. Bu bilgilerden (Seri numaranızı, IMEI veya MEID numarası) en az birini girerek sohbeti başlatabilirsiniz.

  iPhone’unuzun IMEI numarasını bilmiyorsanız buyurun: iPhone IMEI numarası öğrenme

  iPhone’unuzun seri numarasını bilmiyorsanız buyurun: iPhone seri no öğrenme

  Son olarak geldiğimiz Apple canlı destek sayfanın linki için tıklayınız. Bu linki başta vermememin sebebi sizin yapacağınız seçimlerin veya sorununuzun benimkinden farklı olma ihtimali. Ancak ne olursa olsun çoğu cihazda ve sorunda bu linki kullanabilirsiniz. Apple müşteri hizmetleri canlı destek konusunda iyidir. Bağlanmak zordur ancak “cevabı zaten sayfalarımızda yazıyor. Bize niye bağlandınız!” vb. demezler. 🙂 

   

  Apple müşteri hizmetleri numarası

  Apple’ın da bir müşteri hizmetleri numarası var. Eğer onları aramak isterseniz aşağıdaki telefon numaralarından Apple’a ulaşabilirsiniz:

  0216 282 1622
  00800 448 82 98 78
  0216 282 1622 (şehir içi)

  Telefon etmeden önce Apple kimliğinizi, parolanızı ve IMEI numaranızı bir yere yazsanız iyi olacaktır. Çünkü kimliğinizi doğrulamak için bunlardan bazıları istenebiliyor.

  Yukarıdaki telefon numarası Apple’ın İstanbul’daki merkezine ait. Onarım konusunda buradakiler en yetkili kişiler. Ancak yine de bulunduğunuz şehirdeki Apple yetkili servisleri de size bu konularda yardımcı olabilirler.  Türkiye genelindeki Apple yetkili servislerinin bir listesi için tıklayın.

  YORUMLAR

  Lütfen yorumunuzu girin:

  İsminiz nedir?