Cupertino inşaat işçilerinden Duncan Sinfield tarafından drone ile çekilen videoda, Apple’ın uzay gemisi şeklinde olacak olan yeni ve en büyük kampüsü, Apple Campus 2‘nin geldiği nokta ortaya çıktı. Apple Campus 2’nin yavaş ama istikrarlı bir şekilde yükseldiği görülüyor.

Halka şeklinde olacak olan binanın temel yapısının artık tamamlanmak üzere olduğu görülüyor. Apple‘ın etkinliklerine ev sahipliği yapacak olan oditoryumun da yükselmeye devam ettiği görülüyor. Bununla birlikte oditoryum dahil olmak üzere toprak altında yer alacak olan geniş ve büyük bir şekilde olacak olan otopark için ve diğer kampüs tesisleri için de çalışmaların devam ettiği görülüyor.

İşte Apple Campus 2’nin 1 Ağustos itibari ile durumu (4K video desteği ile);

Tamamlandığında 2.8 milyon metrekarelik halka açık şeklinde ana bina, yeraltı otoparkı, 100.000 metrekarelik bir fitness merkezi, etkinliklere ev sahipliği yapacak olan 120.000 metrekarelik oditoryum kampüs içerisinde yer alacak. Bunların yanında ziyaretçi gözlem güvertesi, kafe ve Apple Store’u tam merkezi kaplayan ağaçlar, meyve bahçeleri ve halka açık yemek alanları yer alacak. Son gelen bilgilere göre ve Apple’ında işin başından beri hedeflediği gibi 2016 yılı sonunda inşaatın tamamlanması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  OS X 10.10.5 Beta 1, Halka Açık Beta Yazılım Programı Kapsamında Yayımlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?